ChromeOS Flex yüklenmiyor

Tahhatass

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarıma ChromeOS Flex yüklüyorum fakat USB'ye yazarsan 0%'da kalıyor. Yaklaşık 10-15 dakika oldu. 2. Denemem. Beklemeli miyim? Yoksa alternatif bir yolu var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20240502_205201_247.jpg
    IMG_20240502_205201_247.jpg
    46,9 KB · Görüntüleme: 34
Arkadaşlar bilgisayarıma ChromeOS Flex yüklüyorum fakat USB'ye yazarsan 0%'da kalıyor. Yaklaşık 10-15 dakika oldu. 2. Denemem. Beklemeli miyim? Yoksa alternatif bir yolu var mı?

Tam sistem özelliklerin ne?

ChromeOS Flex yükleme derim. Onun yerine hafif bir Linux dağıtmına geçmen daha iyi olur.

Tam sistem özelliklerin ne?

ChromeOS Flex yükleme derim. Onun yerine hafif bir Linux dağıtmına geçmen daha iyi olur.
Sana şunu söyleyebilirim. Ben yıllardır Windows kullanıyorum. İnternette Linux dağıtımlarının daha hafif ve rahat olduğunu söylediklerini gördüm. Deneyeyim dedim. Objektif olarak söyleyeyim Windows ile aynı. Sistemim düşük RAM'im 4 GB. Lubuntu, Ubuntu, Kubuntu, Linux Mint, Pardus, Debian, PopOS, ElementaryOS, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11 denedim. Sistemimde en rahat çalışanı Windows 8.1 idi. ChromeOS'e can sıkıntısından geçiyorum denemek için.

Hocam Chrome OS çatalı FydeOS var onu deneyebilirsiniz.
Android uygulamalarını çalıştırabiliyorsunuz.

Sana şunu söyleyebilirim. Ben yıllardır Windows kullanıyorum. İnternette Linux dağıtımlarının daha hafif ve rahat olduğunu söylediklerini gördüm. Deneyeyim dedim. Objektif olarak söyleyeyim Windows ile aynı. Sistemim düşük RAM'im 4 GB. Lubuntu, Ubuntu, Kubuntu, Linux Mint, Pardus, Debian, Pop!_OS, Elementary OS, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11 denedim. Sistemimde en rahat çalışanı Windows 8.1 idi. ChromeOS'e can sıkıntısından geçiyorum denemek için.

Hafiflik isteyip Ubuntu geçerseniz tabii istediğinizi alamazsınız.

ChromeOS Flex'in herhangi özel bir yanı yok. Gereksiz kısıtlayan ve yeteneksiz bir dağıtım. Uygulama indirmek için Debian alt sistemine ihtiyacınız var. Debian'ı alt sistem olarak kullanmaktansa ana sistem olarak Debian kullanmak çok daha makul.

Hafiflik için lxle veya lxle gibi LXDE ile gelen dağıtımlara göz atabilirsiniz. Onun haricinde dağıtımdaki akıcılık probleminiz eksik sürücülerden kaynaklı olabilir ki ChromeOS da Linux çekirdeğinden beslendiğinden onda da farklı bir performans alamayacaksınız.

ChromeOS Flex'in herhangi özel bir yanı yok. Gereksiz kısıtlayan ve yeteneksiz bir dağıtım. Uygulama indirmek için Debian alt sistemine ihtiyacınız var. Debian'ı alt sistem olarak kullanmaktansa ana sistem olarak Debian kullanmak çok daha makul.

Hafiflik için lxle veya lxle gibi LXDE ile gelen dağıtımlara göz atabilirsiniz. Onun haricinde dağıtımdaki akıcılık probleminiz eksik sürücülerden kaynaklı olabilir ki ChromeOS da Linux çekirdeğinden beslendiğinden onda da farklı bir performans alamayacaksınız.
Linux Mint XFCE kullandım. Ama aralarında en hafifi Lubuntu idi.

Hocam Chrome OS çatalı FydeOS var onu deneyebilirsiniz.
Android uygulamalarını çalıştırabiliyorsunuz.
FydeOS DENEYECEĞİM

Ubuntu bile Windows'tan daha hafif aralarında en akıcı da Ubuntu.

Lxde xfce gibi masaüstü ortamları çok kullanışlı değil bide eski görünümü var ,GNOME zaten boşta 1.2Gb ram tüketiyor ki gayet yeterli bir değer.

Geri
Yukarı