Diyet yemek önerisi

harunharun

Femtopat
Daha fazla  
Diyete başlayalı 3 gün oldu. 3. günün gecesinde çok zorlandım ve yemek yedim sadece peynir ve yumurta yiyerek diyet yapıyordum. Ağzıma 3 gün boyunca makarna vb. hamur işleri sürmedim ama acıktırmaya başladım. Yiyebileceğim ve bana kilo aldırmadan kilo verdirebilecek sulu yemek, bakliyat, tahıl tarzı şeyleri önerir misiniz?

Diyete başlayalı 3 gün oldu. 3. günün gecesinde çok zorlandım ve yemek yedim sadece peynir ve yumurta yiyerek diyet yapıyordum. Ağzıma 3 gün boyunca makarna vb. hamur işleri sürmedim ama acıktırmaya başladım. Yiyebileceğim ve bana kilo aldırmadan kilo verdirebilecek sulu yemek, bakliyat, tahıl tarzı şeyleri önerir misiniz?

Acıktıgını beynine gösterme yani aklına " saat kaç oldu yemek yemedi"vs gibi şeyler yapmak yeni yemek yemişsin gibi yap biraz beynini kandırmaya çalış bol bol su iç gerçekten açlığı kesiyor baktın kesilmiyor açlık kuruyemiş ve meyve ye ara öğünlerde kontrollü şekilde.

Mercimek çorbası olabilir, buğday makarna olabilir, pirinç patlağı olabilir yağsız ve tuzsuz, pirinç, tavuk, sebzeler ve salata birçok seçenek var yemek yapmaya üşenmiyor isen. Önemli olan az yağlı ve yeteri kadar yemek, spor yapmak, makarna ve pirinç gibi ürünler doyurucu olduğundan az tüketilmesi zayıflamaya engel olmaz ek olarak bol bol su çok önemli hem ağız kokusu hem de karnını şişirir tokluk hissi yaratır.

Bu arada çorba salaata yoğurt kuru meyveler protein ağırlıklı yemeklerle beslenmen sağlıgın için iyi olacaktır.

Zaten kökten karbonhidratı kesersen en fazla 1 hafta dayanırsın. Ayrıca sağlıklı da değildir. Özellikle doktor tavsiyesi ve gözetimi olmadan sıfır karbonhidrat diyetleri uzun dönem yapılmamalı bence.

Alman gereken kalorini hesapla. O kalorinin 300 ila 500 kalori aşağısına denk gelecek şekilde beslenme listeni oluştur. Glisemik indeksi düşük, lif oranı yüksek karbonhidrat kaynaklarını ve doymamış yağları mutlaka diyetine ekle. Karbonhidratı ve yağı sıfırlayarak sadece su atarsın. Bu da en ufak bir karbonhidrat ve yağ yüklemende verdiğin suyu misliyle geri alman demek.

Hocam kafanıza göre sadece 1-2 şey yiyerek diyet yapamazsınız. Bu kadar dengesiz beslenirseniz hem sağlınıza zarar hem de boş yere aç kalırsınız.

Bir uzmandan yardım alın bu konuda. Diyetisyene gidin. Forumda kimse sizi bir diyetisyen kadar iyi yönlendiremez.

Sakın kendi başınıza da yapmaya devam etmeyin sadece peynir yumurta yiyerek. Dengeli beslenme olmadan diyetin bir anlamı yok. Kendinize zarar verirsiniz.

Senin yaptığın diyet değil açlık savaşı. Sadece peynir ve yumurtaylan diyet mi olurmuş. Makarna neden yemiyorsun? Tertemiz karbonhidrat. Akşam yemeğinde 150 gr makarnanı alırsın. Üstüne 150 200 gr tavuk koyar yeşilliklen yersin. Diyet onu yeme bunu yeme değil. Dengeli beslenmedir. Düzgün diyet yapsan bu kadar zorlanmazsın.

Sadece peynir yumurta ile diyet yaptiysaniz genelde doktorlar bu tarz diyetlere cok zararli derler bilginiz olsun. Duzenli beslenip acikmayacak kadar yiyerek diyet yapabilirsiniz.

Senin yaptığın diyet değil açlık savaşı. Sadece peynir ve yumurtaylan diyet mi olurmuş. Makarna neden yemiyorsun? Tertemiz karbonhidrat. Akşam yemeğinde 150 gr makarnanı alırsın. Üstüne 150 200 gr tavuk koyar yeşilliklen yersin. Diyet onu yeme bunu yeme değil. Dengeli beslenmedir. Düzgün diyet yapsan bu kadar zorlanmazsın.
Katiliyorum ama makarna yerine basmati pirinc ya da baldo pirinc daha saglikli olmaz mi?

Sadece peynir yumurta ile diyet yaptiysaniz genelde doktorlar bu tarz diyetlere cok zararli derler bilginiz olsun. Duzenli beslenip acikmayacak kadar yiyerek diyet yapabilirsiniz.

Katiliyorum ama makarna yerine basmati pirinc ya da baldo pirinc daha saglikli olmaz mi?

Tabii hocam daha iyi olur benim anlatmak istediğim saçma sapan kısıtlamalar yaparsa diyeti sürdüremeyeceği zaten. Pilav döner makarna yiyordum diyet sürecimde 38 kg verdim.

Karbonhidrat almayacağım diye abartmaya çalışmayın bence hocam, çok abartmadan doyana kadar sağlıklı şeylerle beslenirseniz bile zaten kilo verebildiğinizi göreceksiniz, ben genelde mercimek çorbası, tam buğdaylı ekmek, yeşil mercimek, yoğurt falan yiyordum, bunların yanında da bazen tavuk bazen sebze yemeği bazen de balık falan oluyordu, bazen de sadece bunları yiyordum.

Geri
Yukarı