Dual Core E5300'lü sisteme ekran kartı tavsiyesi

Shamrock35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Technopat'a yeni katıldım. Henüz ilk mesajım olacak. Size bir sorum olacaktı.
Bendeki mevcut sistem;
CPU: Pentium Dual Core E5300 (O.C) 3,47
CPU soğutucu: Cooler Master Hyper TX3 evo
RAM: 6GB DDR3 1333MHz
PSU: HEC-300Ar-TF 300Watt
Ekran kartı: Nvidia GT 220
Anakart: Asus p5g41t m lx

Ekran kartım zayıf olduğu için Battlefield 3'ü 18-25 FPS arası alıyorum. Hiç akıcı eğlendirecek bir tarafı yok açıkçası. Cyrsis 1'i bile mediumda maximum 25FPS aaksiyonlu zamanlarda 16'ya kadar düşebiliyor, oynayamıyorum.:)
Acaba ben bu sisteme Asus 750 Tİ Strix ekran kartı alıp taksam bu oyunları very high ayarlarda akıcı oynayabilecek miyim? Hatta Battlefield 4, Crysis 2, 3 oynama şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynama şansın olabilir. Çözünürlüğün kaç? İşlemci darboğaz yapacaktır. Ayrıca o ekran kartını almak için önce PSU değiştirmen gerekli.

Arkadaşlarında eski bir core 2 duo, core 2 quad işlemci varsa onlardan isteyin derim. Psu yu da değiştirip gtx 750ti a geç. Eğer core 2 işlemci bulursan O.C. yap. Soğutucun dondurucu gibi gelir ona.

İşlemciyi değiştirme imkanın varsa ve o.c. yaparsan 750ti al. r7 250 derim. Pentium dual core ölü bir işlemci, bırak oyunu normal win kullanırken bile fsb ye ulaşmadan işlemleri halledemez o işlemci. Ben söylüyorum, arkadaşlarının eski sisteminde core 2 işlemci varsa onlardan iste en azından o.c. yapıp darboğazı azaltırsın.

İşlemciyi değiştirme imkanın varsa ve o.c. yaparsan 750ti al. r7 250 derim. Pentium dual core ölü bir işlemci, bırak oyunu normal win kullanırken bile fsb ye ulaşmadan işlemleri halledemez o işlemci. Ben söylüyorum, arkadaşlarının eski sisteminde core 2 işlemci varsa onlardan iste en azından o.c. yapıp darboğazı azaltırsın.
Bende aynı işlemciyi kullanıyorum ve hiç windowsda donma falan görmedim ve hatta oyunlara da yetiyo.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı