E-TAB4 ROM! [Tüm engeller kaldırıldı]

ROM'u beğendiniz mi?

• Oy verenlerin toplamı
    28
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beklenen konu... -Bulut Gözübüyük tarafından geliştirilmiştir-

E TAB 4 FATİHACK ROM 1.2
Fabrika ayarlarına dönüşte bir problem var şöyle root'u kaldırmana gerek yok sanırım sadece fabrika ayarlayına döndür.
Olmazsa yardımcı olurum.

Özellikler:

- Cihaza factory reset atsanız bile adb açık kalacak şekilde ayarlandı
- DEODEX edildi
- GMM04 Tabanlı
- Bluetoothtan uzantı değiştirmeden apk atılabiliyor
- Busyboxlu
- Facebook vsvs. girmek için artık DNS Değiştirmeye gerek yok
- Cihaz açılış kapanış süresi hızlandırıldı
- MDM Silindi
- PolicyDealer silindi
- OtaUpdater silindi
- Rootlandi
- Ayarlar simgesi kitkat olarak değiştirildi
- Eba uygulamaları silindi
- init.d desteği eklendi( çalışıp çalışmadığı test edilmedi)
- Pil ömrü arttirildi
- Optimizasyonlar eklendi
- 2D Hızlandırmaları
- Video, Resim kısaca medya dosyalarını açma hızı arttırıldı
- Default DNS Google DNS yani 8.8.8.8 - 8.8.4.4 olarak ayarlandı
- Gereksiz lib dosyaları silindi
- Default dil türkçe olarak ayarlandı
- Gereksiz sesler silindi
- Bazı sesler Galaxy Tab olarak ayarlandı (kilit açma kapama vs)
- Tablet için gereksiz olan uygulamalar silindi (rehber, telefon vsvs)
- Launcher nova launcher olarak değiştirildi
- Tablette var olan uygulamalar güncellendi
- Performans gözle görülür şekilde arttırıldı
- Dokunmatik tepkisi arttırıldı
- Ayarlar modifiye edildi

10357656_10201233345436044_5673703760027692827_o.jpg

*

Sürüm değişiklikleri v1.2:

- Ayarlar simgesi kitkat olarak değiştirildi
- Deodex edildi
- Biraz Daha samsung sesleri eklendi
- Kurulum ile ilgili bir hata düzeltildi
- Rehber geri eklendi
- Ayarlar modifiye edildi

*

Yükleme:

1. İlk olarak rardan imajı çıkartın ve tabletin ana dizinine atın
  2. Tabletin rootlu ve busybox kurulu olması gerekmektedir
  3. Tableti pc ye bağlıyoruz adb klasörü içine girip sırasıyla aşağıdaki kodları yazıyoruz ve işlem tamam:

Kod:
adb shell

su

mount | grep system

dd if=/sdcard/etab4customv1.img of=/dev/block/mmcblk0p9

İndir (RAR sifresi: blttalas)

etab4customv1.2
Fabrika ayarlarına dönüşte bir problem var şöyle root'u kaldırmana gerek yok sanırım sadece fabrika ayarlayına döndür.
Olmazsa yardımcı olurum.

Suan root yok fabrıka ayarlarna dndürdüm root attğım program olmadan olmuyor indirip atayım mı tekrar fabrika ayarlarına dondurup actgımda o hatayı almıyorum fakat kapatmaya calıstgımda tableti kapanmıyor basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum açınca tekrar aynı hatayı alacağımdan eminim tableti kapatmaya korkar oldum root attıgımda mdmyi silmistim tabi titanyum backupla yedeğini aldım ama mdmyi silincede google chore gibi taratıcılardan birşey indirdigim an o durduruldu hatasını alıyorum bu arada mdmye uyguladıgımı cihaz yöneticisi ve Eba Sso yada uygulamıstm mdmye yaptığımı bundan kurtulmak için ne yapmalıyım sizce servise mi yollasam anlarlarmı önceden root atılmaya calısıldıgıni lütfen yardımcı olun

Gönder servise kuruluş yok :\

Bilgi için tesekkur ederim inşallah servis root atıldığını anlamaz :D
Ben de gönderdim uzun süre önce, yarın okula gidip bakayım gelmişmi diye benimki de rootluydu ama formatlamıştım.

Sorunu düzelttim fabrika ayarlarına söndürdükten sonra aynı programla tekrar root attım titanium backupla mdm,policedialer,Eba sso,güncelleyici,input devices,key chain,mptestgps,mptp,mdm mesaj bunları dondurdum şimdi o konuda rahatım fakat tabletim de aldığım günde beri olan bir sorun var sanırım USB kabloları bir süre sonra bozuyor şarj edemiyorum sürekli yenisini mi alacağım şimdi yeni bir tane aldım sorun tablettemi diye demiyorum sadece tablete takıyorum.Bu konuda da bir bilginiz varsa yardımcı olun lütfen teşekkürler. :)

Son düzenleme:
Merhaba,
Tabletime bu ROM'u yüklemek istiyorum fakat adb kısmını anlamadım. Ayrıca ROM yüklendiğinde ne olacağı ile ilgili daha fazla ayrıntı almak güzel olur. Konudaki resim silinmiş.

Merhaba,
Tabletime bu ROM'u yüklemek istiyorum fakat adb kısmını anlamadım. Ayrıca ROM yüklendiğinde ne olacağı ile ilgili daha fazla ayrıntı almak güzel olur. Konudaki resim silinmiş.
ROM yükleme konusunda iyice bilgi edinip öyle kurmamızı tavsiye ederim, çünkü cihaz brick olabiliyor.
Açıkçası benim tabletimin anakartı yandığı için henüz yükleyemedim, hazırda olan şeyleri paylaştım, milletin haberinin olması için. İnternetten bilgi edinip kurmaya çalışabilirsiniz.
Dediğim gibi, ROM'u henüz denemediğim için bir şey diyemiyorum. Ayrıca resimde ayarlar kısmı var sadece yani pek önemli değil. Ama kurulu sistemden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Anakartı nasıl yaktığınızı pek anlamasam da :) ROM atma konusunda bilgim var. Daha önce telefonuma sayısız,özel/resmi ROM yükledim. "Bulut Gözübüyük tarafından geliştirilmiştir" demişsiniz geliştiriciye ulaşma imkanımız var mı?
Teşekkürler...

USB fan taktım OTG ile, ana karttaki maxim güç entegresi yandı, ufak entegre değişmediği için komple ana kart değişecek.

Bulut Gözübüyük Facebook: https://www.facebook.com/blttalas
Tabletle ilgili her şeyi de GM Tablet grubundan takip edebilirsiniz.

Eğer yükleyebilirseniz siz tecrübelerinizi paylaşırsınız :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı