EFI Sistem Bölümünü SSD'ye Taşıma

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bundan bir süre önce SSD almıştım ve ardından sistemime format attım. Her nasıl olduysa Windows Boot Manager ve EFI HDD'de kalmış. Şimdi ise HDD'mde oluşan bad Sector'lerden dolayı yeni bir SSD alacağım. SSD almadan önce EFI bölümünü SSD'ye taşımak istiyorum ki HDD olmadan da bilgisayarımı açabileyim.
Aşağıya bıraktığım Technopat'ın disk klonlama yöntemiyle epey sorun yaşayan ve klonladığımız diskin içindekilerinin de silindiğini söyleyen olmuş. Buna benzer bir konuya da Recep abi SSD'de yeni bir EFI bölümü oluştur demiş. Eğer yalnızca bununla bitiyorsa yeni bir EFI oluşturup HDD'yi sökeceğim. HDD'nin içindekiler önemli değil ancak Windows'un kurulu olduğu SSD benim için çok önemli, içindeki hiçbir şeyin silinmemesi gerekiyor.
Nasıl bir yol izlemeliyim, EFI'yi HDD'den SSD'ye mi taşıyayım yoksa SSD'de yeni bir EFI oluşturup HDD'yi sökeyim mi? Özetlemem gerekirse amacım HDD olmadan yalnızca SSD ile Windows'umu açıp bilgisayarımı sorunsuz kullanabilmek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ssd.PNG

Son iki senede açtığım 3 konuya da neredeyse hiç cevap gelmedi. 6 yıldır buradayım, bir ekran kartı öneri konusu açılsa binlerce mesaj gelirken şu konulara hiç bakılıp yazılmaması insanın canını sıkıyor.
@Recep Baltaş
Arkadaşlar SSD yarın sabah elimde olacak ancak ne yapacağıma dair tek bir yorum gelmediği için elim kolum bağlı kalıyorum.
HDD'yi söküp linkteki rehberden SSD'de EFI bölümü oluşturdum. Bilgisayarım sorunsuzca açıldı. Kendi kendime çözmüş oldum teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı