Ekranı Kırılan Samsung A7 2016 Veri Kurtarma

HighNoon

Decapat
Samsung A7 2016 telefonumun bataryası şişmişti ve yaptırmayı düşünüyordum ki sabah uyandığımda ekran gitmişti, dokunmatiği artık çalışmıyor ve ekranın sadece en üst kısmı çok az görünüp kullanılabiliyordu zamanla oralar da karardı, biri arayınca kulaklıkla açıyordum ancak telefon kapandı ve tekrar açtığımda sim kilidini açamıyorum. Çözmek istediğim sorun şu bu telefonu yaptırmak yerine 0 telefon almak daha mantıklı geliyor ekran, batarya, arka kapak falan hasarlı ancak içinde 6000-7000 civarında fotoğraf vardı ve bunları bilgisayara aktarmak istiyorum. Ekran olmasa da telefonu PC'ye takıp denedim ancak telefondan onay veremediğim için 0 öğe şeklinde gösteriyor. Bilen arkadaşlar varsa içindeki fotoğrafları, videoları başka alabileceğim bir yol var mıdır? Varsa onları kurtarıp 0 telefon alacağım yoksa telefonu yaptırmayı düşünüyorum.

Google Drive'a yedeklemedin mi diye soracak olan olursa emin değilim ancak %80 yededeklememişimdir.

Ekran batarya şişmesi yüzünden değil de düşürdüğüm için gitmiştir diye düşünüyorum sabah kalktığımda yerdeydi telefon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefoncular yapıyor mu bilmiyorum fakat veri kurtarma hizmeti veren firmalar telefonun anakartını sağlam bi cihaza bağlayıp verilerinizi kurtarıyorlar. Şöyle firmalardan bahsediyorum.

Telefona USB çoklayıcı bağlayıp, "Micro-USB to HDMI" aparatı alın. İlk USB soketine bunu bağlayıp telefonu televizyona, monitöre bağlayın. Diğer USB soketine ise fare bağlayın, verileri kurtarın. :)
Yani kısaca, telefonun görüntüsünü herhangi bir ekrana verip, fare ile kontrol edeceğiz.
@Kaspersky Kullanıcısı ne oldu hocam?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı