En hafif Linux nedir?

Her oyunu açar mı? Yani heroic, lutris vesaire?
En stabil oyunlar Linux tarafinda Steam'den yuklendiginde calisiyor. Windows, macOS ve Linux logolarinin oldugu yerde hangilerini destekledigi yaziyor. Desteklenmeyen ama hafif oyunlari Wine yukleyerek de acabilirsin.
Screenshot at 2022-10-22 19-54-40.png

@blaneTech Sanal makineye 512 MB verip açmayı deneyeceğim.
Beğenirsem arkadaşımın basit bir bilgisayarı vardı ona kurarım. Teşekkürler bilgilendirdiğin için.
Sen kullanıyor musun bu dağıtımı?

Bilgisayarım 8 GB belleği var. 3100 1660 Ti bir sisteme sahibim .Ama sırf fantezi olsun diye geçesim var. Sizce geçeyim mi? Kullanışlı mı?
Hafif bir distro fakat ozellikleri kisilmis degil. Gerekli bir kac programi kurarak, ornegin uygulama arama uygulamasi: Synapse gibi, cogu distrodan daha fazla performans alirsin. 16 GB RAM ve guclu islemcili bir arkadas 15 MB RAM kullanan bir distro kullaniyor, ahanda buyur: Tiny Core dağıtımı
LXLE tam senlik bence. Bosver Pardus'u.

Bosver Pardus'u.
Pardus'u topluluğu için seviyorum. Bir de seviyorum ya Pardus'u. Ama bunu da kurarım sorun değil sadece Pardus Mint gibi dağıtımların yapabildiği her şeyi yapabiliyor mu? Bir de kendi yazılım merkezi var mı?

@blaneTech Hocam kernel panic hatası verdi.

Son düzenleme:
Pardus'u topluluğu için seviyorum. Bir de seviyorum ya Pardus'u. Ama bunu da kurarım sorun değil sadece Pardus Mint gibi dağıtımların yapabildiği her şeyi yapabiliyor mu? Bir de kendi yazılım merkezi var mı?

@blaneTech Hocam kernel panic hatası verdi.
Basima daha once hic gelmedi. Konu olusturursaniz tecrubeliler cevap verebilir...

Geri
Yukarı