G3258 ve R7 250 Tabanlı Sistem İncelemesi

Arkadaşlar hepinize herhaba.

Yaklaşık 1 hafta önce topladığım sistemin ufak bir incelemesini yapacağım.

Öncelikle parçalar şu şekilde :

Xigmatek X-Calibre 400W 80+ PSU

MSI B85M GAMING Anakart

Intel Pentium G3258 İşlemci @4.1 Ghz // 1.2V Stabil

GSkill Ripjaws 4GB DDR3 1600 Mhz Ram

WD Caviar Blue 320GB 7200RPM 8MB Cache HDD

Asus R7 250 1GB GDDR5 Ekran Kartı

PSU :

Genel olarak sistemi beslemeyi çok rahat başarıyor ve sessiz bir psu fakat CW sorunu insanı çileden çıkarıyor.
Servise gönderdim CW problemi için "tamir edildi" şeklinde geri geldi fakat tamir edilmemişti.
Onun haricinde benim için gayet yeterli bir psu.

Anakart :

Anakart açıkçası içime en çok sinerek aldığım parça oldu. Gerek tipi gerekse ekstraları beni cezbetti ve ben de bu anakartı aldım. Aslında amacım G3258 ile değil de I5 4460 ile kullanmaktı ama nasip olmadı.
Nasip olursa 5 ay sonra 4790'a geçmeyi düşünüyorum.

İşlemci :

Evet asıl bomba işlemci. Q8200'dan sonra hiç farkedeceğini sanmıyorsum fakat bu işlemciye geçince gerçekten eski bir sokette orta bir işlemci ile süründüğümü anladım. Demekki technopat ekibi boşa demiyormuş sürekli "yeni nesil tercih edin" diye :D Q8200'a oranla oyunlarda en az 10 maksimum 30'a kadar fps değerleri fark etti.

Ram :

Hiç aklımda olmayan bir ram idi , aklımda hep corsair vengeance vardı fakat ram'i elime alıp şeklini ve rengini görünce beni benden aldı ve bu şekilde gskill'i tercih ettim.

Ekran Kartı :

Geçen yaz 220 liraya aldığım canım ekran kartım. O zamanlar en iyi F/P kartlardandı hala kullanıyorum ve çok memnunum hiçbir eksiğini görmedim. Hem sessiz hemde az güç çeken bir ekran kartı. Monitör çözünürlüğüm 1600x900 olduğu için bugüne kadar tıkandığı bir oyun olmadı. Fakat gördüğüm kadarı ile şuan fiyatı +290TL seviyelerinde bu fiyata kesinlikle tavsiye etmiyorum. Daha farklı seçeneklere yönelmenizde fayda var.

Fotoğraflar eklenecek :)

Hayırlı olsun. R7 250 geçen yaz çok tavsiye ediliyordu, hala performansını koruyan bir Ekran Kartı. İlerleyen zaman içerisinde daha güçlü bir Ekran Kartı satın alırsanız tadından yenmez. :D

Hayırlı olsun. Buradakiler giriş seviyesi bilgisayar olunca önemsemişler bile ama olsun ben önemsiyorum böyle şeyleri.

Csgo testi yapma sansiniz var mi ?

Hayırlı olsun. R7 250 geçen yaz çok tavsiye ediliyordu, hala performansını koruyan bir Ekran Kartı. İlerleyen zaman içerisinde daha güçlü bir Ekran Kartı satın alırsanız tadından yenmez. :D

@Silinen üye : Öncelikle teşekkürler. Önemsememeleri umrumda değil. Ama sistem hakkında bilgi almak isteyen olursa cevapsız bırakmam :)

@Sociologist : Çözünürlük 1600x900'da Ultra +90 Fps sürekli Low'da +180 FPS sürekli.

@Oğuzhan Altay : Aynen ben de geçen yaz zor bulmuştum kartı bulduğum gibi de aldım performansı benim için hala yeterli düzeyde.

Dolar yükselince sana biraz pahalıya patlamış, hayırlı olsun. İşlemciyi overclock etmediniz mi? Soğutucu almadınız mı?

Hayırlı olsun. Güzel inceleme olmuş resimlerde olursa süper olur :)

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. (y)

@Bilgehan Demirkaya : Aslında çok da pahalıya gelmedi , alırken tek hata yaptım o da H81M P33 + I3 4170 yerine B85M GAMING + G3258 almam oldu. Ama olsun ileride anakart iyi oyduğu için 4790'a kadar yolu olduğunu düşünüyorum :) Bu arada OC yaptım işlemci baya iyi çıktı 1.2V'da Stabil 4.2 Ghz görüyorum. Stok fan 60 derceyi geçmiyor. İyi bir soğutucu ile 1.4V 4.8-5.0 Ghz görür.

@HasanG.. : Fotoğrafları ekleyemiyorum boyutları çok büyük e başka siteden paylaşma izni de yok garip kuralları olan bir forum.

@Raedon : Teşekkürler :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı