GT 540m Oyunlarda Çok Düşük Performans

GB önemli değil kardeşim. Modeli önemli. 512 MB senin kartı ezebilir modele göre.

Bunu yap değerlere bak veya paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzlediğin videolar masaüstü bilgisayarında ise öyle bir performansı unut. Fakat laptop ise arkadaşın dediği gibi yalan dolan dönebiliyor.
M serisi sadece laptoplarda var

GB önemli değil kardeşim. Modeli önemli. 512 MB senin kartı ezebilir modele göre.
Oyunun istediği kart baya düşük bir model benim sahip olduğum kart 540m en yüksek ayarlarda açması lazım iken en düşük ayarlarda kasıyor.

Bak 540M İris 5100'ün biraz aşağısında. O karttan performans bekleme. Ben R5 230'un harici olanını aldım, (APU a6-6400K)HD 8470D'den kötü oldu. Yani site de aslında yalan dolan.

adsiz-png.273556

Gta 5'i stabil çalıştırmak için ideal bir laptop değil. İşlemci, Bellek ve Ekran kartı yetersizdir.
Windows 10'a geçmeni şiddetle öneririm.
Çoğu laptop sürücülerini artık Windows 10 update ile sağlıyor.
Düşük çaplı oyunları oynamanı öneririm.
3-4 Sene kullanıp hiç termal macun yenilemesi ve iç temizlik yapmadıysan yaptırmanı öneririm.
Oynadığın oyunlara aşağıdaki videodaki yöntemi de uygulamayı unutma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ne dedim ben. MSI Afterburner ile değerlere bak veya paylaş. GPU kullanımı önemli, ısı kaynaklı düşüler olabilir. Bakmadan bilemeyiz.
Tamam paylaşıyorum.

Gta 5'i stabil çalıştırmak için ideal bir laptop değil. İşlemci, Bellek ve Ekran kartı yetersizdir.
Windows 10'a geçmeni şiddetle öneririm.
Çoğu laptop sürücülerini artık Windows 10 update ile sağlıyor.
Düşük çaplı oyunları oynamanı öneririm.
3-4 Sene kullanıp hiç termal macun yenilemesi ve iç temizlik yapmadıysan yaptırmanı öneririm.
Oynadığın oyunlara aşağıdaki videodaki yöntemi de uygulamayı unutma.
Cevaplarınız için teşekkürler. 4gb ram kullanıyorum ek ram taktırmam lazım mı?

Değerleri yükleyemiyorum site kabul etmiyor ama değerleri yazacağım.

Ekran görüntüsü al, JPG olarak kaydedip direk bu siteye yükleyebilirsin. Ayrıca farklı farklı sahnelerde, 3-5 defa al ki bakalım. Orantılı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı