GT 540m Oyunlarda Çok Düşük Performans

Ram ve işlemcin %100 kullanımda. Benim sana tercihim öncelikle aynı hızda varsa aynı marka ve model RAM alıp sonrada 2.el İ5-2450M yada üzeri işlemciler ile CPU'yu değiştirmeni öneririm. Sendeki bu iki parça darboğaz'a sebep oluyor.
İşlemci değiştirilebiliyor muyuz ve 8gb lık ram takdırmayı düşünüyorum.

Ram ve işlemcin %100 kullanımda. Benim sana tercihim öncelikle aynı hızda varsa aynı marka ve model RAM alıp sonrada 2.el İ5-2450M yada üzeri işlemciler ile CPU'yu değiştirmeni öneririm. Sendeki bu iki parça darboğaz'a sebep oluyor.
Bunu önerirmisiniz Intel® Core™ i5-2450M İşlemci ( Laptop için ) - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 506997222

Adsız 1.jpg
Adsız.jpg
CPU-Z programını indirip CPU ve Mainboard bölümü'nün ekran görüntüsünü atın.
Eki Görüntüle 274215 Eki Görüntüle 274215
Adsız 1.jpg
Adsız 1.jpg
Adsız 1.jpg
Eki Görüntüle 274215

Ram takdırmanın faydası olur mu yada ilk önce işlemciyi mi değiştireyim ?

CPU kullanımı % 100'e yakın olduğu halde, CPU frekansını düşmesini neye bağlıyorsunuz. CPU frekansı sürekli aynı ve yüksek kalması gerekirken, sıcaklığı düşürmek için frekans düşürüyor esas darboğaza sebeb olan budur. Önce termal macunu ve temizliği denemenizi tavsiye ederim, tabiki size kalmış. Kaldı ki o işlemci tam performans çalışsa, darboğaz falan yapmaz o GPU'ya.

CPU kullanımı % 100'e yakın olduğu halde, CPU frekansını düşmesini neye bağlıyorsunuz. CPU frekansı sürekli aynı ve yüksek kalması gerekirken, sıcaklığı düşürmek için frekans düşürüyor esas darboğaza sebeb olan budur. Önce termal macunu ve temizliği denemenizi tavsiye ederim, tabiki size kalmış. Kaldı ki o işlemci tam performans çalışsa, darboğaz falan yapmaz o GPU'ya.
Termal macun takviyesini kesin yapacağım. Sadece ilk önce ram mı yoksa işlemci değişimi mi daha iyi gelir onu soracaktım.

Windows update kapatmayı denediniz mi? Benim bilgisayarımda da aynı ekran kartı mevcuttu ancak yaktım kendilerini :) dolayısı ile işlemcinin ekran kartını kullanıyor bilgisayar şuanda ve windows update açık olduğunda yaklaşık 2gb ram harcıyordu. Açıksa kapatmayı deneyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı