GT 540m Oyunlarda Çok Düşük Performans

Gpu1 sıcaklığı 95 derece
Gpu1 kullanımı 93
Gpu2 kullanımı 4
Ram kullanımı 3594mb
Fps 17 (yüzdeleri koymuyorum site kabul etmiyor.)

Hocam dizüstü olmasından kaynaklı Laptop hiçbir zaman masaüstü performansı veremiyor 2 sene önce 2200'e aldığım dizüstü laptop kardeşime 2.el , 400 TL'ye aldığım bilgisayardan daha düşük performans veriyor.

Harici GPU'da mı çalışıyor. Diğer arkadaşın verdiği videoda, Nvidia denetim masasında harici GPU'da çalıştığından emin olun. Ayrıca 3-5 farklı sahnede görebilmeliyiz ki, anlayalım, yada sen takib et, sürekli, %50-60 lara, sık sık düşüyorsa kullanım, sıcaklık kaynaklı olabilir.

J
Harici GPU'da mı çalışıyor. Diğer arkadaşın verdiği videoda, Nvidia denetim masasında harici GPU'da çalıştığından emin olun. Ayrıca 3-5 farklı sahnede görebilmeliyiz ki, anlayalım, yada sen takib et, sürekli, %50-60 lara, sık sık düşüyorsa kullanım, sıcaklık kaynaklı olabilir.
Evet sık sık 40,50,60 gibi değerlere düşebiliyor değerleri yüklemeye çalışıyorum.

Harici GPU'da çalıştığından eminim

Şimdi sorunun tamamen kalkması için ne yapmalıyım ?

CPU kullanımı yüzdesi kaçlarda seyrediyor. GPU frekanslarını da göstert MSI Afterburner'da. CPU sıcaklığı, frekansları hepsini gör. GPU sıcaklığı 100 dereceye çıkıyor mu? Çıkıyorsa, çıktığı zaman, GPU frekansları düşüyor mu? CPU kullanımı, frekansları ne alemde? Eğer bunlar oluyorsa, laptop sıcaklığı dışarı atamıyor. Fan hızlı dönüyordur, büyük ihtimal, elini tuttuğunda çok sıcak hava çıkışı oluyor mu? Çok sıcak değilse, o radyatör yapraklarını temizle, da hala sıcak hava üflemiyorsa, kaliteli termal macun ile, CPU, GPU üstlerine uygula. Kalitesiz macunlar ısıyı tam iletmeyebilir veya yüksek ısıda çok cıvıklaşıyorlar? Bunlar, grafikleri görmeden yapabileceğim öneriler.

Youtubeye video yükleyip size link atsam ?

CPU kullanımı yüzdesi kaçlarda seyrediyor. GPU frekanslarını da göstert MSI Afterburner'da. CPU sıcaklığı, frekansları hepsini gör. GPU sıcaklığı 100 dereceye çıkıyor mu? Çıkıyorsa, çıktığı zaman, GPU frekansları düşüyor mu? CPU kullanımı, frekansları ne alemde? Eğer bunlar oluyorsa, laptop sıcaklığı dışarı atamıyor. Fan hızlı dönüyordur, büyük ihtimal, elini tuttuğunda çok sıcak hava çıkışı oluyor mu? Çok sıcak değilse, o radyatör yapraklarını temizle, da hala sıcak hava üflemiyorsa, kaliteli termal macun ile, CPU, GPU üstlerine uygula. Kalitesiz macunlar ısıyı tam iletmeyebilir veya yüksek ısıda çok cıvıklaşıyorlar? Bunlar, grafikleri görmeden yapabileceğim öneriler.
Ve evet sizin dediğiniz gibi fan çok ses çıkartıyor,altı çok ısınıyor ve fan çok sıcak hava çıkartıyor ayrıca cevaplarınız için teşekkür ederim.

Eğer sıcaklık çıkışı fazla ise ve 100 derecelere çıkıyorsa, iyisinden termal macun alıp denemek lazım. Bakkallara temizletme, en dandik termal macun uygular geçer.

Eğer sıcaklık çıkışı fazla ise ve 100 derecelere çıkıyorsa, iyisinden termal macun alıp denemek lazım. Bakkallara temizletme, en dandik termal macun uygular geçer.
Beylikdüzü'nde oturuyorum tavsiye ettiğiniz bir yer var mı ve kaç para tutar ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyrun link.

Ve videoda duyduğunuz fan sesi.

CPU frekansı sürekli düşüyor. Çünkü sıcaklık dışarı atılamadıkça, frakans düşürüp işlemci performansı kısıtlanarak sıcaklık azaltılıyor, yoksa yanar zaten. CPU tam performanslı çalışmayınca da GPU'ya darboğaz oluşturuyor gibi görünüyor. GPU sıcaklığı da yüksek zaten. O yüzden çare;

Cooler Master MasterGel Termal Macun MGX-ZOSW-N15M-R1 Fiyatı
Zalman ZM-STG2 Yüksek Performanslı Termal Macun Fiyatı
Bunlar olabilir. İsterseniz yeni konu açıp, termal macun önerisi alın, daha bilgili arkadaşlar vardır belki bu konuda.

Sıcak hava çıkıyorsa ısı boruları sağlamdır büyük ihtimal, bunu alıp uygulayın. Şimdi bakkal öneremem, çünkü ne halt edeceği belli olmaz, sen termal macunu verirsin uygula diye, dandik sürüp geçebilir. O yüzden bilen bir yakınıza uygulatın bence.

Ram ve işlemcin %100 kullanımda. Benim sana tercihim öncelikle aynı hızda varsa aynı marka ve model RAM alıp sonrada 2.el İ5-2450M yada üzeri işlemciler ile CPU'yu değiştirmeni öneririm. Sendeki bu iki parça darboğaz'a sebep oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı