GTX 1180 alınır mı?

@Berk23
Avrupa’da veya Amerika’da GTX 1180 6000 dolara çıkıyor demişsin konu içerisinde.
Bu fiyata çıkmayacağını sende biliyorsun ve yanlış bilgilendirme yapmışsın.
Yeni seri olan xx80 modeli 850 dolar ile 1.000 dolar arası bekleniyor son bilgilere göre. Ekran kartı bu ayın sonunda etkinlikte satışa sunulacağı yönünde. Türkiye pazarına ise 10 Eylül tarihi civarında girecektir. Marka soğutma yapısı ile gelenler Eylül sonu ile Ekim ayı ortasında gelebilir.

GTX 1170 "söylentilere göre" GTX 1080 Ti'dan azıcık daha güçlüymüş. Muhtemelen fiyatı GTX 1070'den pahalı olur, GTX 1070 Ti ve/veya GTX 1080 fiyatı civarında olur. Yani yeni seri aslında daha hesaplı, eğer böyle olursa. GTX 1070 Ti veya GTX 1080 fiyatına GTX 1080 Ti'dan daha güçlü ekran kartı almış oluyoruz.

@Berk23
Avrupa’da veya Amerika’da GTX 1180 6000 dolara çıkıyor demişsin konu içerisinde.
Bu fiyata çıkmayacağını sende biliyorsun ve yanlış bilgilendirme yapmışsın.
Yeni seri olan xx80 modeli 850 dolar ile 1.000 dolar arası bekleniyor son bilgilere göre. Ekran kartı bu ayın sonunda etkinlikte satışa sunulacağı yönünde. Türkiye pazarına ise 10 Eylül tarihi civarında girecektir. Marka soğutma yapısı ile gelenler Eylül sonu ile Ekim ayı ortasında gelebilir.
Hayır benim demek istediğimi anlamamışsınız. 1180 tahmini 6000 lira civarında çıkacak dersek burda asgari ücret 1600 lira.Amerikada da aşağı yukarı 1500 dolar. Birim hesabından bakarsak olaya Amerika’daki bir çalışan Türkiye şartlarında yaşasaydı 6000 dolar vermek zorunda kalacaktı ekran kartına. Yani Amerikalı yada Avrupalı biri bu fiyatı verir miydi bu tartışılır yada tepkileri ne olurdu. Yaşadığımız ülkede şartlar bu. Ama gerçekten çok kötü şartlar bunlar.

1180 Ti'ın çıkış fiyatı 1000-1400$ bandında olur diye tahmin ediyorum.
8 GB GTX 1180 1000 Dolar 16 GB GTX 1180 modeli ise 1500 Dolar olarak açıklandı. 1180Ti görünürde yok henüz. 1180 Ti için 1000-1400 Dolar bandında olacak demek biraz iyimser. 1180 Ti çıkacağı zaman minimum 1500 dolar ile piyasaya çıkar. 2000 dolar bile isterler belkide :)
Hayır benim demek istediğimi anlamamışsınız. 1180 tahmini 6000 lira civarında çıkacak dersek burda asgari ücret 1600 lira.Amerikada da aşağı yukarı 1500 dolar. Birim hesabından bakarsak olaya Amerika’daki bir çalışan Türkiye şartlarında yaşasaydı 6000 dolar vermek zorunda kalacaktı ekran kartına. Yani Amerikalı yada Avrupalı biri bu fiyatı verir miydi bu tartışılır yada tepkileri ne olurdu. Yaşadığımız ülkede şartlar bu. Ama gerçekten çok kötü şartlar bunlar.
1180'in en düşük modelinin çıkış fiyatı 1000 dolar. 1000 dolar demek 5100 TL demek şuan. Türkiye'ye geldiğinde vergisidir şudur budur 7000 TL'ye ancak alırsınız o kartı.

Ben o civarlarda çıkacağını düşünmüyorum. 1080 ve 1180in çıkış fiyatında o derece bir fark olmaz. O haberler sallamasyon bana göre.

Yeni seride xx80 olan iki model görülüyor. Bunlar xx80 ve xx80+ modelleri.
Yeni seride xx80 olan bu ayın sonunda çıkması beklenirken xx80+ model önümüzdeki ayın sonunda çıkması bekleniyor.
Yeni seride xx80+ modeli OC modeli olacağı yönünde ve marka soğutması ile gelecektir. Ti modeli önümüzdeki sene ortalarında gelecektir bence. Ti modeli şuan ki kur üzerinden yorumlamak gerekirse fiyatı 1.300 $ ile 1.500 $ arası çıkacaktır eğer xx80 modeli 900 $ üzerinde çıkarsa.

Hocam size göre olması gerçek olması demek değildir. Nvidia bellek yapısını GDDR5X'den GDDR6'ya geçtiği için fazladan masraf çıktı.
Çıktığı zaman ve Türkiye'ye geldiği zaman bu kartların fiyatının ne olacağını hepimiz göreceğiz. Bu postun altında yeniden görüşmek üzere.

Hocam 8000e kadar alırım sıkıntı yok o konuda.
Zaten elinde 1070 varsa o seni idare eder diye düşünüyorum. Öyleyse beklemende sorun yok zaten elindeki çok güçlü bir kart 1080p için. Yeni seri için para biriktirmeye bak.
2kda ultrada oynuyorum hocam. Şu an için gayet memnunum ama geleceği bilemem.
Çıktığı zaman ve Türkiye'ye geldiği zaman bu kartların fiyatının ne olacağını hepimiz göreceğiz. Bu postun altında yeniden görüşmek üzere.
Hocam ben 8000-8400e kadar varım 1180+ için. Onu da geçerse düşünmem lazım. Bir de ben her şey oturunca soğutmalı modeller, testler vs o zaman alıcam. O da Ocak gibi olur sanırım. 1180+ kasımda çıkıcak dediklerine göre.
@Mevlüt Çetinkaya adam mesela 6000 dolar olsa anlamında demiş, yanlış anladın. :)
Şimdiki 1080 fiyatıyla aynı veya 100-200 TL daha pahalı olacağı söylense bile beklemen yararına olur. Çünkü alacağın kart mevcut 1080 Ti'den biraz daha güçlü olacak.
Hocam bu dediğiniz imkansız gibi yorumlara bakılırsa

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı