GTX 1180 ve GTX 1180 Ti 1080p'de darboğaz yapar mı?

Demek ki 480Hz monitör çıksa, bu sefer de hedef 480 FPS olacak sanırım. O monitörler CS:GO gibi oyunları "profesyonel" oynayan "azınlık" için üretiyorlar. Yoksa AAA oyunlar için 10-bit 2K/4K 60-144Hz monitörler var. Monitöre göre hedef olmamalı.

Yalnız o videodaki GTA V hariç diğer oyunları(BF1, Far Cry 5 vs.) oynamıyorum. 144 Hz monitörler G-Sync destekli TN paneller de yine 2500-3000₺ arası. Madem öyle yani almışken 3000’e 240 Hz alayım diyorum 2800₺ fiyatı. Ama madem öyle 1070 aklıma yattı. 1070 ile Ti versiyonunun arasında çok fark var mı? @GCN farkında mısın yine ufak ufak yukarıya çıkma çabalarım😂

Elin oğlu pahalı kartlar ile 8K çözünürlük için 4x SLI yapar. Bizimkiler çamura servet harcar. :D

240 Hz monitörler gereksiz değil, hatta şu an denemeleri yapılan 400 Hz paneller de gereksiz değil. Bir teknolojiyi geliştirip minimum gecikmeye ulaşmak ne zamandan beri gereksiz oluyor? Aynı mantıkla düşünürsek, 1080p bana yeterli diyip 2K içerikten uzak durmak gerekir.

Bir de, gecikme azaltıkça aradaki fark da gittikçe küçülüyor. Mesela 500 Hz bir monitör ile 1000 Hz bir monitör arasındaki gecikme farkı 1 milisaniyedir.
Ancak 30 Hz bir monitör ile 60 Hz arasında 16 milisaniye fark vardır. Bu farkı gözlemlemek çok daha kolay.

1070 ile Ti versiyonunun arasında çok fark var mı?
Hayır, çok fark yok.

Yalnız o videodaki GTA V hariç diğer oyunları(BF1, Far Cry 5 vs.) oynamıyorum. 144 Hz monitörler G-Sync destekli TN paneller de yine 2500-3000₺ arası. Madem öyle yani almışken 3000’e 240 Hz alayım diyorum 2800₺ fiyatı.
Bak ben bunu anlatmaya çalışıyorum. 2K 144Hz monitörü millet 2K ultra ayarlarda 144 FPS alsın diye üretmiyorlar. O FPS'leri istiyorsan ayar kısacaksın. Yarın 4K 120Hz monitör gördüğünde ne düşüneceksin acaba? Tahmin ediyorum zaten. :)

Çok büyük bir fark yok. Fiyat farkı azsa GTX 1070 Ti de alınabilir. 240 Hz'ye denilen seçtiğiniz monitör değil. Hani 240 Hz alsanız bile bu oyunlarda tam olarak hakkını alamayacağınız için 144 Hz monitörün de yeterli olacağı söylenmiş. Bu bahsettiğiniz monitörün modeli ne?

240 Hz monitörler gereksiz değil, hatta şu an denemeleri yapılan 400 Hz paneller de gereksiz değil. Bir teknolojiyi geliştirip minimum gecikmeye ulaşmak ne zamandan beri gereksiz oluyor? Aynı mantıkla düşünürsek, 1080p bana yeterli diyip 2K içerikten uzak durmak gerekir.

Bir de, gecikme azaltıkça aradaki fark da gittikçe küçülüyor. Mesela 500 Hz bir monitör ile 1000 Hz bir monitör arasındaki gecikme farkı 1 milisaniyedir.
Ancak 30 Hz bir monitör ile 60 Hz arasında 16 milisaniye fark vardır. Bu farkı gözlemlemek çok daha kolay.
Ben 240 alma taraftarıyım. Yüksek ihtimalle de sipariş vereceğim.
Çok büyük bir fark yok. Fiyat farkı azsa GTX 1070 Ti de alınabilir. 240 Hz'ye denilen seçtiğiniz monitör değil. Hani 240 Hz alsanız bile bu oyunlarda tam olarak hakkını alamayacağınız için 144 Hz monitörün de yeterli olacağı söylenmiş. Bu bahsettiğiniz monitörün modeli ne?
Asus PG258Q

Mesela 500 Hz bir monitör ile 1000 Hz bir monitör arasındaki gecikme farkı 1 milisaniyedir.
Zaten o yüzden gereksiz deniyor. Yarın 2 bin Hz ile 4 bin Hz çıkarsa yine de gerekli mi?

Ultra, AAA oyunları için 1500 TL fazla verip 240 Hz almaya mantıksız deniyor. Bu adamın amacı CS:GO gibi oyunlar oynamak değil dikkat ettiyseniz. 144 Hz çok rahat işini görebilecek bir konumda. Sizce de aradaki küçük bir milisaniye fark için bu kadar büyük bir rakam ödemeye gerek var mı, onu konuşalım.

Eğer bu reklama tav olmadıysan ben adam değilim, o kadar söylüyorum.
dsfsdf.jpg

20. YY teknolojisi olan TN paneli hız aşırtmak maliyetli değil. Firmalar bu paneller üzerinden zenginleşiyor, iki ışık mışık ile süslüyorlar sonra hesap kol gibi...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı