GTX 770 veya GTX 780 : 384 Bit mi 256 Bit mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kLkN7

Hectopat
Yer
Adana
Merhabalar. Yarıyıl tatili sıralarında GTX 770 almayı planlıyorum. Ancak gözüm hep 780'e takılıyor ve kendimi şu soruyu sormaktan alıkoyamıyorum : " Madem yeni nesil alıyorsun, al bir 3GB 384 bit!" Ancak hemen iyi tarafım devreye giriyor ve zaten piyasadaki en iyi kartlardan birisini alıyorsun, paran cebinde kalsın diyor. Beni bu duruma sokan şey ise 2GB 256 bit olması. Kesinlikle inanıyorum ki hiçbir sorun yaşamam GTX 770 ile ancak insanoğlunun gözü hep yüksekte, daha iyisinde. Böyle bir endişem var.

İkincisi ise eğer ki GTX 770 almam durumunda hangi markaya yönelmeliyim ? MSI Lightning, Gigabyte Windforce 3X (4GB olan modeli de var), ASUS DCUII modelleri şu anda aklımda olanlar. Bunların arasından hangisi seçilmelidir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yarıyıl tatiline kadar fiyatlar düşecektir. Parasal anlamda sıkıntı yaşamazsan Msi veya Asus Gtx 780 alman ilerisi için daha iyi olur.

Merhabalar. Yarıyıl tatili sıralarında GTX 770 almayı planlıyorum. Ancak gözüm hep 780'e takılıyor ve kendimi şu soruyu sormaktan alıkoyamıyorum : " Madem yeni nesil alıyorsun, al bir 3GB 384 bit!" Ancak hemen iyi tarafım devreye giriyor ve zaten piyasadaki en iyi kartlardan birisini alıyorsun, paran cebinde kalsın diyor. Beni bu duruma sokan şey ise 2GB 256 bit olması. Kesinlikle inanıyorum ki hiçbir sorun yaşamam GTX 770 ile ancak insanoğlunun gözü hep yüksekte, daha iyisinde. Böyle bir endişem var.

İkincisi ise eğer ki GTX 770 almam durumunda hangi markaya yönelmeliyim ? MSI Lightning, Gigabyte Windforce 3X (4GB olan modeli de var), ASUS DCUII modelleri şu anda aklımda olanlar. Bunların arasından hangisi seçilmelidir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İki hafta önce GTX 780 Lightning'i incelemiştim. Şu ana kadar gördüğüm en iyi kart.

MSI GTX 780 Lightning İncelemesi | Technopat

Bütçe kısıtlı ise; üç model arasında GTX 770 Lightning daha önde.

MSI GTX 770 Lightning İncelemesi | Technopat

Yarıyıl tatiline kadar fiyatlar düşecektir. Parasal anlamda sıkıntı yaşamazsan Msi veya Asus Gtx 780 alman daha iyi olur.

Kesinlikle düşecektir. Ben de kendimi öyle avutuyorum çünkü :D Pek emin değilim param yeter mi...

Haluk Hocam demin yorumunuzu göremedim kusura bakmayın. İncelemenizi okudum. Teşekkürler. Umarım GTX 780'e para yetiştirebilirim :)

Aslında GTX 770 alırsan da sorun yaşayacağını sanmıyorum, ileride de işini görecek bir kart.
Eğer sadece ekran kartı alacaksan, sistem toplamayacaksan neden GTX 780 almayasın? :)

AMD'nin yeni kartları epey ucuz çıkacak piyasada. NVIDIA fiyatı kıracaktır. Sabır :)

Hocam 3 ay var daha ve konu açıyorsun. 3 aya kadar bakarsın Dolar 3 TL olur. Ekran kartları yan yatar, çamura batar. Bir şey olur yani. Şimdiden öneri istemek saçma yani. Bakarsın Lightning 2 çıkar... Almaya kısa süre tekrar açarsın konuyu. İyi forumlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı