Gtx 780 vs Gtx 780 Ti F/P açısından hangisi daha iyidir?

ronaldo2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Gtx 780 Ti almayı düşünüyorum . Ama ondan bir düşük model olan 780 ile arasında 700 tl'ye yakın fiyat farkı var. Sizce 700 tl ekleyip 780 Ti almaya değermi? 1080p'de kullanacağım.

Açıkcası Amd almayı düşünmüyorum. Çok sorun yaşayan insan var. 1300 tl verip oyundan çıkma sorunu, ani fps düşme sorunu yaşamak istemem açıkcası.

O sorunları kim yaşamış, söylesene bana. Ani FPS düşme sorunu dediği sistem bir kaç ayarını değiştirmediğinden kaynaklanıyor, ekran kartından değil. Oyunlarda çıkan her sorunu direk ekran kartına bağlamayın.

Bu yazdıkların seni Nvidia'ya itiyorsa, buyur GTX780 al.

Bir arkadaşımda r9 280x ekran kartı var. Oyundan kendilliğinden çıkıyor, PC kendini kapatıyor. O yüzden korkuyorum amd almaya.

PC kendini kapatıyorsa, ekran kartının suçu ne? Sıcaklık sorunundan kapanıyordur sistem. Sıcaklık değerlerini kontrol etmeli. Güç kaynağında da sorun vardır. Oyundan kendiliğinden çıkıyor demişsin, sorunu neden AMD'de veya ekran kartında arıyorsun?

Çözüme gittiniz mi?
Hayır.

Nedenini uzun bir araştırma sonucu belirlediniz mi?
Hayır.

Suçun ekran kartına kalması ne kadar da kolay.

Msi z97 gaming 5
Corsair Carbide 400r 750w kasa
İntel core i5 4670k
Caviar blue 1 tb 7200 rpm
Corsair vengeance pro 2133 mhz 8gb cl9 ram
Gtx 780 veya başka bir kart.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı