Gtx 780 Ti f/p açısından nasıl bir kart?

ronaldo2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Gtx 780 Ti almaya karar verdim. Dünyadaki en iyi tek GPU'lu ekran kartı olduğunu biliyorum ama size bir sorum var. Sizce bu ekran kartına bu kadar para vermeye değer mi? 1920x1080 çözünlürlükte kullanacağım. Sizce 780 ile 780Ti arasındaki çok fark var mı? %5, %10 fark var derseniz 780 alacağım ama çok fark var derseniz 780Ti alacağım. İkisine de bütçem yetiyor ama eğer çok fark etmiyorsa boşuna 600 tl fark vermek istemem. Bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi forumlar.

Not: Lütfen r9 290 al demeyiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyununa göre değişir, attığım linkte BioShock Infinite testinde 780 Ti 116.4 fps puan alırken 780 95.3 fps puan almış.
Ancak ben bu kadar fark için 600 TL fark ödemezdim.

Gtx 78o alsam şu anki bütün oyunları ultra oynar mıyım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
780'i değiştireceğiniz zaman muhtemelen 780ti'ı da değiştirmeye karar vereceksiniz :) 3 ya da 4 yıl, fark etmez :) Bence önemli olan kullandığınız süre boyunca tatmin olabilmek. 4K olayı için yüksek bellek gerekecek ve seçeceğiniz iki kart da 4K'ya tam anlamıyla hazır değil. E 1080p'de de şu anda optimizasyon sorunu yaşamayan bir oyunda 60fps'nin altında kalmanız pek de mümkün değil :) Muhtemelen önümüzdeki yılın oyunlarını da bu kalitede oynayabileceksiniz. Sonraki sene de 40-50 fps almaktan memnuniyetsizlik duyup yeni kart almaya niyetleneceğinizi sanmam. Bazı first person shooter tutkunlarının 120 karede oynamak gibi enteresan bir saplantıları var, eğer onlardansanız 780ti tercih edebilirsiniz günümüzün popüler fps'lerini 120 kare oynamak için :) Ama bana kalırsa 780 sıradan bir oyunseveri pekala tatmin edebilecek bir kart.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı