Gtx 780 Ti f/p açısından nasıl bir kart?

780'i değiştireceğiniz zaman muhtemelen 780ti'ı da değiştirmeye karar vereceksiniz :) 3 ya da 4 yıl, fark etmez :) Bence önemli olan kullandığınız süre boyunca tatmin olabilmek. 4K olayı için yüksek bellek gerekecek ve seçeceğiniz iki kart da 4K'ya tam anlamıyla hazır değil. E 1080p'de de şu anda optimizasyon sorunu yaşamayan bir oyunda 60fps'nin altında kalmanız pek de mümkün değil :) Muhtemelen önümüzdeki yılın oyunlarını da bu kalitede oynayabileceksiniz. Sonraki sene de 40-50 fps almaktan memnuniyetsizlik duyup yeni kart almaya niyetleneceğinizi sanmam. Bazı first person shooter tutkunlarının 120 karede oynamak gibi enteresan bir saplantıları var, eğer onlardansanız 780ti tercih edebilirsiniz günümüzün popüler fps'lerini 120 kare oynamak için :) Ama bana kalırsa 780 sıradan bir oyunseveri pekala tatmin edebilecek bir kart.

60 Fps bence yeterli. Ultrada 60 Fps'nin altına düşünce sorun olmaz benim için. Ayrıca 3 yıl sonra yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Bu kriterlere göre 780 almam daha mı doğru olur? @tenorissimo

Evet doğru olur, bu kart sizi 3 yıl götürür. 3 yıl sonra öldü bitti diye bir şey olmayacak. Kart ile normal ayarlarda oynaya devam edebilirsiniz. Kim bilir o zaman ne tür teknolojiler gelişecek. Şu anda kestirmek pekte mümkün değil.

3 yıl götürürse 780 daha mantıklı görünüyor. 3 yıl sonra zaten yeni bir ekran kartı alacağım.

Peki 780 Ti alsam 780 ile arasında 20 fps fark olurmu?

3 yıl götürürse 780 daha mantıklı görünüyor. 3 yıl sonra zaten yeni bir ekran kartı alacağım.

Peki 780 Ti alsam 780 ile arasında 20 fps fark olurmu?
Bu görsel 2 kart arasındaki minik farkı biraz daha gösteriyor.
78CE89F3C05AA3179372C247CC79898E.jpg

Not: Oyun watch dogs.
Her iki karttada Ultra ayarlarda oyun oynanabiliyor. Fps farkıda en fazla 7-8 fps olur.

Siz hangisini önerirsiniz dediğim gibi 3 yıl sonra değiştireceğim. İkisinede bütçem yetiyor. Ama 780 Ti çok daha iyi derseniz 780 Ti alacağım.

Sen işe sistem bileşenlerini belirtmekle başla. Nvidia konusunda kararlısın sanırım, kim gözünü boyadı o kadar çok merak ediyorum. 780 Ti veya 780 alma, alma, alma!

3GB vRAM'e sahipler. Bu, günümüzde artık haneye "-" olarak geçiyor. Arma 3, Skyrim, Watch Dogs, BF:Hardline vs. gibi bir çok oyun "Ultra" ayarlarda 3GB vRAM kapasitesini geçiyor.

Bunları geçtim, artık oyunların doku kalitesi gelişiyor ve vRAM kullanımı git gide artıyor. 4GB vRAM'li bir R9 290 veya R9 290X al, keyfine bak.

Not: "Hayır, ben 780 alacağım. Gerekirse Ultra'dan High'e çekerim, vRAM kullanımı düşer." gibi düşüneceksen, hiç alma daha iyi. 780 alıp kim High'da oynamak ister?

Sen işe sistem bileşenlerini belirtmekle başla. Nvidia konusunda kararlısın sanırım, kim gözünü boyadı o kadar çok merak ediyorum. 780 Ti veya 780 alma, alma, alma!

3GB vRAM'e sahipler. Bu, günümüzde artık haneye "-" olarak geçiyor. Arma 3, Skyrim, Watch Dogs, BF:Hardline vs. gibi bir çok oyun "Ultra" ayarlarda 3GB vRAM kapasitesini geçiyor.

Bunları geçtim, artık oyunların doku kalitesi gelişiyor ve vRAM kullanımı git gide artıyor. 4GB vRAM'li bir R9 290 veya R9 290X al, keyfine bak.

Not: "Hayır, ben 780 alacağım. Gerekirse Ultra'dan High'e çekerim, vRAM kullanımı düşer." gibi düşüneceksen, hiç alma daha iyi. 780 alıp kim High'da oynamak ister?

@Silinen üye hocam r9 290 alırsam bir problem çıkmazsa kesin onu alırım. Kartta problem çıkmaz derseniz 290 alacağım. Birde bütçeyi biraz daha zorlayıp 290x'de alabilirim. Sizce 290 ile arasında çok fark varmıdır? 290x'in var derseniz 290x alacağım.
Hangi modelini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı