GTX 960 vs. R9 280X vs. R9 285

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
R9 280X bu saatten sonra alınması pek mantıklı değil. Ben GTX 960'ı pek önermiyorum, GTX 960 Tİ alınabilir çıktığında. Lâkin arkadaşlar güç tüketimine değinmişler şurda anlatılmak istenen faturaya yansıyacak fiyat farkıysa kimse kendini avutmasın. Aralarındaki watt farkı faturaya direkt etki edecek birşey değil. Bu pek göz önüne alınacak etken değil. PSU ile ilgiliyse düşünülebilir. Fakat 500 watt PSU bile rahatça besleyebilir. Biraz daha bütçe arttırıp GTX 970 alınmalı yoksa R9 285 alın. Karar yine sana kalmış. GTX 960 alacaksanız "Tİ" modelini bekleyin.

Arkadaşlat bir çok kez fikir değiştikten sonra r9 285 almaya kara verdim hepinize çok teşekkür ederim.

Arkadaşlat bir çok kez fikir değiştikten sonra R9 285 almaya kara verdim hepinize çok teşekkür ederim.
r9 285 ile gtx 960'ı technopat oyun testleriyle karşılaştırdım. Bence değerler aynı çok yakın. Bir kardeşimin dediği gibi aynı performansa neden yüksek mebla ödiyeyim ki? Şimdiden hayırlı olsun. Mevla kazadan beladan komşu çocuklarından uzak etsin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
r9 285 ile gtx 960'ı technopat oyun testleriyle karşılaştırdım. Bence değerler aynı çok yakın. Bir kardeşimin dediği gibi aynı performansa neden yüksek mebla ödiyeyim ki? Şimdiden hayırlı olsun. Mevla kazadan beladan komşu çocuklarından uzak etsin. :)
Aminn :)

Kart alırken lütfen Bitine , Ram'ine falan bakıpta almayın. Kartta en önemli etken Kullandığı mimaridir. R9 280x gibi eski mimari bir kartla daha yeni çıkmış ve tüm nvidia teklonojilerini barındıran Gtx 960'ı kıyaslaman bile hata. İleri dönük oyun oynamak istiyor ve driver desteğini istiyorsan tabiki Gtx 960 alıcaksın. 280x alman halinde 300 serisi ile ztn onun işi biticek ve üzüleceksin. Video kaydeden ve yayıncılar için ileri dönük bir hazine değeri bile var. H265 sıkıştırmayı tamamen donanımdan destekliyor . Yazılım falan değil. 980 ise donanımdan desteklemiyor. Evet bu fps ni artırmıcak ama yinede parana değeceğini gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu mimari takıntılı bir mimarinin üstüne sadece 1 yeni seri çıkınca teknolojik olarak geride kaldığını sanan arkadaşların kafasıyla gitme. En yeniyi al ama şu markanın şusu daha yeni mantığıyla gitme. Bu kartlarda watt miktarı önemli değil. Faturana yansımaz O.C. yapmıyorsan ısınma da fark etmez o kadar. Tavsiyem R9 285 hem "daha yeni mimari" olan Tonga yı kullanıyor GTX 960 ın tüm teknolojilerine sahip. Ayrıca daha güçsüz bir kartın yıllar geçince güçlüyü geçmesi çok zor ve pek görülmüş bir olay değil driver hataları lazım. Teknoloji olarakda kafana takma hiç bir marka diğerinden geri kalmıyor. Yazılımsal olarakta olsa geliyor o teknoloji :) Düşünse FreeSync geliyor şimdi. Ekstra para vermeden G-Sync olacak. Gönlün rahat olsun teknoloji konusunda. Saf FPS isterim diyorsan r9 280x e git daha performanslı ikisinden de.
www.guru3d.com: ASUS GeForce GTX 960 Strix 2-way SLI review - DX11: Futuremark 3DMark 2013 Burada 3d mark testi var alttan sayfa değiştirerek bir sürü oyunda sonuçları görebilirsin.

Gtx 960 varken r9 280x almak sacma olur. Simdi amd yi eziyorsunuz diceksiniz ama arkadasim r9 280x aldi ve,bin pisman. Gerek yazilimlari gerek fabrikasyon hatalari. Aldiktan 3 ay sonra hdmi cikisi yandi. Amd ye nerdeyse 4 ayda bir guncelleme gelirken bana 1 ay icinde 2 guncelleme rahat geliyor. Kartim gtx770 dostum 960 al. Maxwell mimarisi var,cok yeni bir mimari mfaa dsr her turlu ozellik var. 3 5 fps fark var ise yemisim 3 5 fpsi ni kart 60 dereceyi gecmiyor,yuk altinda hemde yuzde 33 fan devrinde. Daha,bisey demeye gerek yok sanirim.

GTX960'da beni çeken iki özelliği, yük altındayken %25 fan hızı ile 65 derecenin üstüne çıkmaması ve enerji tüketimi oldu. Onun haricinde mid-range dediğimiz klasman için 800TL komik bir fiyattır. Bu fiyata High-end klasman'dan R9 285 alınır, ki onun da yeni mimarili olduğunu da unutmayalım.
Bunların haricinde GTX960'ın, beni en çok güldüren kısmı, "çok güncel ve ileriye dönük teknolojileri barındırıyor, oyunları 1080p'de 60Fps ile oynayacaksınız!" denilip 1080p full ayarlada, ismini hatırlamadığım, güncel, 4-5 oyunda 19Fps'ye kadar düşmesi, ortalamanın 42-45Fps olduğuydu (DSR kapalı). Ilerde 4k olmasa da 1440p ekranlar standart olduğunda bu kart bariz bir sekilde can çekişicek.

GTX960'da beni çeken iki özelliği, yük altındayken %25 fan hızı ile 65 derecenin üstüne çıkmaması ve enerji tüketimi oldu. Onun haricinde mid-range dediğimiz klasman için 800TL komik bir fiyattır. Bu fiyata High-end klasman'dan R9 285 alınır, ki onun da yeni mimarili olduğunu da unutmayalım.
Bunların haricinde GTX960'ın, beni en çok güldüren kısmı, "çok güncel ve ileriye dönük teknolojileri barındırıyor, oyunları 1080p'de 60Fps ile oynayacaksınız!" denilip 1080p full ayarlada, ismini hatırlamadığım, güncel, 4-5 oyunda 19Fps'ye kadar düşmesi, ortalamanın 42-45Fps olduğuydu (DSR kapalı). Ilerde 4k olmasa da 1440p ekranlar standart olduğunda bu kart bariz bir sekilde can çekişicek.
Peki dostum bf 4 amd,tabanli bir oyun ve r9 285 ultrada 60fps veremezken. Gtx 960 nadiren 48 fps ye dusuyor ve 60 fps ustu aliyor ve ayriyetten mantle acik r9 285 de sence komik,degilmi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı