GTX 960 vs R9 285 vs R9 280X

Gtx 960 vs R9 285 vs R9 280X

• R9 285

• GTX 960 2G

• R9 280X

• GTX 960 4G

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Ensar Çevik

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Forumda artık başım dönmeye başladı gtx 960 diyen var r9 285 diyen hatta r9 280x daha performanslı diyen var.

Oylama başlatıyorum artık karar verelim :D

Lütfen yorumlara önerdiğiniz ekran kartının bendiğiniz geliştiricisini yazmayı unutmayın (evga asus vs) hepinize teşekkürler.

Konu yüzlerce kez açıldı ve her seferinde de aynı sonuç çıktı. F/P = R9 285, 960'ın fiyatları gerçekten pahalı. 4 GB modellerinin fiyatı sinerji'deki 970 fiyatlarına yakın mesela. Performansları da aynı hemen hemen, seçim yapmak kullanıcıya kalmış sadece.

Hiçbiri alınmaz. R9 280 alınır. Biraz o.c yaparak 280x yapılır. Aslanlar gibi kullanılır. R9 285 f/p değildir. Eğer 2 gb f/p olacak bir ekran kartı varsa o da r9 270.

R9 280x karşılaştırdığın ekran kartlarından performanslıdır fakat onlara göre daha çok güç tüketir, aralarında en güncel olan ve en az güç tüketen kart GTX 960tır. Donanımsal olarak .265 çözümleme yeteneği var ve sürücüleri eskisi kadar olmasada AMD'den daha çok güncelleme alır. R9 285 arada kalan bir model. Üretici firma olarak ASUS öneririm, bütçen yetiyorsa STRIX modeline yönel. MSI'da tercih edebilirsin, ASUS'dan aşağı kalır yanı yok şuanda. Ben olsam Asus tercih ederdim çünkü daha önce 9 ay kullandığım kartta grafik bozulması sorunu olduğu için iade aldılar. Bütçeniz yeterli değilse Powercolor gibi daha ucuz markaları tercih edebilirsin. Tercih bundan sonra sana kalmış, performans mı istiyorsun güncellik mi yoksa düşük güç tüketimimi sen seçeceksin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı