Hangi iPhone alınmalı?

zencipatron

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an Android kullanıyorum IPhone'a geçiş yapmak istiyorum. Sizce hangi IPhone'u almalıyım. Bütçe kısıtlı yani 13 Pro Max falan alamam. X, 11 ve SE garip modeller var F/P olarak hangisi sizce en iyisi olur? En az bir 2, 3, 4 yil idare etsin beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
SE 3 alınabilir iPhone 13 ile aynı işlemciyi kullanıyor ve ben küçük telefonlardan daha çok hoşlanıyorum sizde küçük telefon kullanmayı seviyorsanız en mantıklı f/p telefon o civarlarda.

Şahsi fikrim inanılmaz bir fp telefonu. Şu an elimde kendisi. Aynı sen gibi Redmi Note 7'den 11'e geçtim. Çağ atlamış gibiyim. İyi ki X almamışım diyorum çünkü düz versiyonunun iOS17 almayacağına dair söylemler çıktı. Doğruluğundan emin değilim. 11 yaşına göre çok iyi ama bu noktadan sonra kaç yıl gider bilmiyorum. SE hiç düşünmedim çünkü bütün gün telefon elimde. SE kullanabilecek kadar hafif bir kullanıcı değilim.

O bütçeyle iPhone'a geçmen mantıklı olmaz.
SE 3 alınabilir iPhone 13 ile aynı işlemciyi kullanıyor ve ben küçük telefonlardan daha çok hoşlanıyorum sizde küçük telefon kullanmayı seviyorsanız en mantıklı f/p telefon o civarlarda.
İşlemci kimin umurunda? LCD ekranı varken, her anlamda daha başarısız kameraya sahipken, çok daha zayıf pil ömrüyle işlemciyi kim ne yapsın? Gece modu bile yok telefonda, 18 bin TL veriyorsun ve gece modun yok. Apple gerçekten dalga geçiyor milletle.

@zencipatron Apple tarafında iPhone 12 ailesinden düşük modeller para israfıdır. Arkadaşım da iPhone'a geçmek istiyordu, sırf bu yüzden S21 FE aldı. Kamera, performans anlamında bendeki iPhone 13'ün altında kalır yanı yok makinenin. İlla da iPhone alacağım diyorsan X al.

Hocam iPhone için son nesil alıp 2-3 yıl sonra satarak zarar etmeden yenisine geçiyor kullanıcılar ama siz 4 nesil öncesini sırf iPhone olsun veya ileride aynı fiyattan satarım mantığıyla alıyorsanız çok mantıklı bir karar değil çünkü yazılım desteğide problem, eski iPhone alacağınıza yeni Android'lere yönelmeniz daha mantıklı. Deneyimlerime dayanarak şahsi fikrim eski Android alınabilir ama eski iPhone alınmaz diye düşünüyorum.

Hacı bütçe sıkıntın varsa niye İPhone'a geçiyorsun anlamadım. Androidde samsungun 4 büyük güncelleme sözünden sonra sıçrama oldu diye düşünüyorum. Soruna gelecek olursak 11'in bence zamanı geçti. Küçük telefona alışıksan SE modelleri alınanilir ancak aşırı küçük geliyor insana. 12 veya 13 almak lazım ama ikisi arasında kalınca 13 daha mantıklı güncel olması, pil ömründe iyileştirmeler, kameralarda gözle görülür iyileştirme gibi nedenlerle aradaki farka değer. Neredeyse en güncel model olması da uzun ömürlülüğü sağlar.

SE2 kullanıcısı olarak SE serisini önermiyorum. iPhone 11 ile aynı işlemci var evet ama kısılmış versiyon. Ekrandan kısılmış, kameradan kısılmış, bataryadan kısılmış. iPhone 11 bir günü çok rahat çıkarırken ben 1 günde en az 3 kere şarj ediyorum telefonu. Telefon küçük ve rahat kullanımlı ama çok fazla şeyden kısmışlar. Telefonum batarya olarak ölmek üzere ve öldüğünde Apple ekosisteminde olduğum için yeni telefon olarak da iPhone almak isteyeceğim. Yanlış anlaşılmasın bataryam ölünce telefon değiştiren tiplerden değilim SE2'yi çıktığından beri kullanıyorum ve artık ihtiyaçlarımı karşılamıyor. Bana kalırsa iPhone alacak olduktan sonra üst sürüm alıp uzun süre kullanmadıktan sonra çok da anlamı yok.

O bütçeyle iPhone'a geçmen mantıklı olmaz.

İşlemci kimin umurunda? LCD ekranı varken, her anlamda daha başarısız kameraya sahipken, çok daha zayıf pil ömrüyle işlemciyi kim ne yapsın? Gece modu bile yok telefonda, 18 bin TL veriyorsun ve gece modun yok. Apple gerçekten dalga geçiyor milletle.

@zencipatron Apple tarafında iPhone 12 ailesinden düşük modeller para israfıdır. Arkadaşım da iPhone'a geçmek istiyordu, sırf bu yüzden S21 FE aldı. Kamera, performans anlamında bendeki iPhone 13'ün altında kalır yanı yok makinenin. İlla da iPhone alacağım diyorsan X al.
Benim umrumda LCD ekranı var ama ekranı o kadarda kalitesiz değil kendi telefonum MI11T kuzenimde SE 2 var ekranlar arasında çokta bir fark sezemedim ben benimki Amoled olmasına rağmen kamerası gayet iyi bu arada o kadar çok kamerayı takan varsa gitsin 13 alsın zaten.

Merhaba. Şu an Android kullanıyorum IPhone'a geçiş yapmak istiyorum. Sizce hangi IPhone'u almalıyım. Bütçe kısıtlı yani 13 Pro Max falan alamam. X, 11 ve SE garip modeller var F/P olarak hangisi sizce en iyisi olur? En az bir 2, 3, 4 yil idare etsin beni.

Söylediğiniz telefonlar arasından en iyisi SE (eğer 3. Nesil ise.), eğer SE 3. Nesil değil de 2. Nesil ise iPhone 11 alın, ekranı dışında donanım olarak aralarında en iyisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı