Hangi iPhone telefon alınmalı?

Herkes sürekli mobil veri kullanmıyor ama, ben sadece dışarı çıktığımda mobil veri kullanıyordum 2-3 günde bir olur veya her gün olur tüm günde dışarıda değilim, S21 FE beni iPhone 11'e kıyasla çok daha memnun etmişti. Ayrıca SE2 SIM kartsız 1 saat oyunda anca 5 saat ekran süresi verir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki. Bilgi için sağ olun ben iPhone 13 5 saat ekran süresi veriyor dememiştim zaten, S22 mobil veride ve 120 Hz de anca 5 buçuk saat ekran süresi veri diye vasat demeyin, o cihaz Wi-Fi'de yoğun kullanımda içerisinde oyun da olacak şekilde 6-7 saat ekran süresi veriyor. Mobil veride her hâlükârda iPhone 13'le de gün içerisinde şarja takıyorsunuz S22 ile de.

S22 de sabah 8 de yüzde yüz ile çık öğlen 2-3 gibi priz ararsın. iPhone 13 ile aynı senaryoda akşam 7-8 gibi priz ararsın. iPhone 13 mobil veride 5 saat kullanımda 1,5 günü yoğun kullanımda 1 günü çıkartır ama S22 için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Mobil veride standart 6 saattir. 6 saatin altı kötü bir değerdir.

iOS ile Android kullanan telefonu Single ve multi Core de karşılaştırmak kadar saçma bir şey yok. 4Nm'lik 8 gen 1'in, render alma, video işleme ve oyun performansı konusunda tek rakibi A15'dir, 8+ gen 1 ise A15 A16 arası bir çiptir.

S22'de Asphalt 9 30 saniye daha erken açılıyor... Bütün uygulamalarda ve oyunlarda böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Platform farklı olsa da ortada bir işlem gücü var. Attığınız test grafik bazında bir test. Grafik anlamında Snapdragon öndedir orası doğru. Ben şahsen son 5 yıldır Android kullanıp tekrar iOS geçtim. Android tarafında da iyi bir kullanıcı olduğumu düşünüyorum. Custom ROM işleriyle çok uğraştım ama iOS stabilitesi bence çok ayrı bir şey. Kullanırken kafam rahat oluyor. Uygulama optimizasyonlarının tek tek cihazlara özel yapıldığını hissediyorum.

Herkes sürekli mobil veri kullanmıyor ama, ben sadece dışarı çıktığımda mobil veri kullanıyordum 2-3 günde bir olur veya her gün olur tüm günde dışarıda değilim, S21 FE beni iPhone 11'e kıyasla çok daha memnun etmişti. Ayrıca SE2 SIM kartsız 1 saat oyunda anca 5 saat ekran süresi verir.

Peki. Bilgi için sağ olun ben iPhone 13 5 saat ekran süresi veriyor dememiştim zaten, S22 mobil veride ve 120 Hz de anca 5 buçuk saat ekran süresi veri diye vasat demeyin, o cihaz Wi-Fi'de yoğun kullanımda içerisinde oyun da olacak şekilde 7-8 saat ekran süresi veriyor. Mobil veride her hâlükârda iPhone 13'le de gün içerisinde şarja takıyorsunuz S22 ile de.

Eki Görüntüle 1565261

15 dakikaya yakın BluTV üzerinden bir dizi izliyorken foruma girdim. Yine 10 dakikaya yakın dolandım ve bu konuyu görüp mesaj atmam dahil aralıksız kullanımda değerler böyle. Sürekli mobil veri açık, otomatik parlaklıkta.

Ben sosyal medya tarayıcı kullanarak daha göremedim o süreleri hocam oyunda denemedim ama bir ara bakayım mantığa ters ama...

Isınma bayağı var. S22 ısınmıyor demek için şu değerlerden sonra kör olmak lazım.

Isınma bayağı var. S22 ısınmıyor demek için şu değerlerden sonra kör olmak lazım.
Bana mı diyorsunuz? Ben zaten bu ve diğer konularda ısındığı belirtiyorum. Kılıf da var çok fark edeceğini sanmıyorum.

Herhangi bir kâle alınacak argümanınız yok çünkü. Isınması herhangi bir problem teşkil etmez ve aslada performansı etkileyecek kadar ısınmıyor ve bataryanın kimyasal sağlığına etki etmiyor, TSMC'nin ürettiği 8+ Gen 1, 8 Gen 1'den daha sıcak çalışıyor, 12S Ultra mesela, 61-62 dereceleri görüyor ama iPhone 13 modellerinden sonra en iyi oyun performansına sahip ve mobil veride fazlasiyla iyi bir ekran süresi sunuyor. 12S Ultra'nın arkasından da 8+ Gen 1 kullanan 2-3 model sonrasında S22 serisi var zaten. 8 Gen 1 sorunlu falan degil, RTX 30'larda da en iyi çipleri Samsung üretti.

Genshin gibi bir oyunda en yüksek grafiklerde sabit 60 FPS verirken ısı değerleri 51-52'lerde geziyor.

Ayrıca şu videoda da ısındığından bahsedilmiş ama anormal olmadığını ve performansa etki etmiyeceğinden de bahsedilmiş:

Son düzenleme:
Herhangi bir kâle alınacak argümanınız yok çünkü. Isınması herhangi bir problem teşkil etmez ve aslada performansı etkileyecek kadar ısınmıyor ve bataryanın kimyasal sağlığına etki etmiyor, TSMC'nin ürettiği 8+ gen 1, 8 gen 1'den daha sıcak çalışıyor, 12s Ultra mesela, 61-62 dereceleri görüyor ama iPhone 13 modellerinden sonra en iyi oyun performansına sahip ve mobil veride fazlasiyla iyi bir ekran süresi sunuyor. 12s Ultra'nın arkasından da 8+ gen 1 kullanan 2-3 model sonrasında S22 serisi var zaten. 8 gen 1 sorunlu falan degil, RTX 30'larda da en iyi çipleri Samsung üretti.

Genshin gibi bir oyunda en yüksek grafiklerde sabit 60 FPS verirken sıcaklık değerleri 51-52'lerde geziyor.

Ayrıca şu videoda da ısındığından bahsedilmiş ama anormal olmadığını ve performansa etki etmiyeceğinden de bahsedilmiş:

Snapdragon 8+ gen 1 Snapdragon 8 gen 1'den daha fazla ısınıyormuş. Çok içim rahatladı. 8+ gen 1'in daha fazla ısınması 8 gen 1'in çok ısındığı ve sorunlu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. 52 derece diyorsun el insaf 52 derece az mı? Performans düşmüyormuş. Senin elin oyun oynarken aşırı ısınmadan dolayı cihaza dokunamadıktan sonra 1000FPS verse ne olur?

Geri
Yukarı