Hava Harp Okulu Okumak

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Herkese iyi sosyaller :) Arkadaşlar aklıma takılan birkaç şey var sizinle paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum. Şu an 11. sınıf öğrencisiyim, üniversite sınavıma 1 sene var. Şu an hedefim inşaat mühendisliği fakat geçenlerde hava harp okulunun yanından geçtim ve çok hoşuma gitti. Askerleri gördüm, öğrencileri gördüm, o an bi gururlandım :) Ve aklıma "Neden Hava Harp okuyup devletine daha yararlı olmuyorsun?" diye bir soru geldi. Ben çalışıp çabalarsam ALLAH izin verirse, İTÜ-İnşaat Mühendisliği'ni tutturabilirim. Sizce Hava Harp Okulu'nu okumalı mıyım? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereken özellikleri karşılıyor musunuz? Tamamen buna hazır mısınız? Aileniz ne der?

Bu sorulara olumlu yanıt geliyorsa okumayı deneyebilirsiniz.

Puan kadar fiziksel özelliklerin de girmene etki edecektir diye düşünüyorum. Ha eğer etki ediyorsa, istedikleri fiziksel özelliklere de sahipsen, puanın da yetiyorsa ve gerçekten de gitmek istiyorsan gitmelisin.

Son düzenleme:
Puan durumu ve şartları çok önemli. Uzun bir süre o şartlara uymak çok önemli. Şartlarını araştırmak lazım. Sana kolay veya zor gelebilir. Ama gerçekten istiyor isen olabilir. Başarılar dilerim.

Herkese iyi Sosyaller :) arkadaşlar aklıma takılan birkaç şey var sizinle paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum. Şu an 11. sınıf öğrencisiyim, üniversite sınavıma 1 sene var. Şu an hedefim inşaat mühendisliği fakat geçenlerde Hava Harp Okulu'nun yanından geçtim ve çok hoşuma gitti. Askerleri gördüm, öğrencileri gördüm, o an bir gururlandım :) Ve aklıma "Neden Hava Harp okuyup devletine daha yararlı olmuyorsun?" diye bir soru geldi. Ben çalışıp çabalarsam Allah izin verirse, İTÜ-İnşaat Mühendisliği'ni tutturabilirim. Sizce Hava Harp Okulu'nu okumalı mıyım? :)

Umarım kazanmışsındır

Geri
Yukarı