Hayatım iyi gitmiyor

Mr.ery

Hectopat
Gece gece içimi dökmek istedim. Sadece bugün ailemle kavga ettik her zamanki gibi benim için artık çok da önemli değildi ama kavganın sonunda içeride beni bıraktıklarını benden vazgeçtiklerini ve kardeşime benim gibi biri olmaması gerektiğini söylediler. Bu hepsinden daha çok üzdü beni. Kişiliği iyi bir insanım örnek gösterilecek biriyim. İlk sınavlar kötü geldi diye sadece bu da değil konu aile de değil derslerim iyi. Şu anda yakışıklı değilim hayattan hiçbir şey istemiyorum sadece ağlamak istiyorum. Ya da beni seven birisi en yakın arkadaşım yok sevgilim yok ailem var ama yok dertlesebileceğim birisi yok. Bu satırları yazarken gerçekten gözüm doluyor etrafımda kimse beni sevmiyor gibi geliyor buna ne yazık ki ailem de dahil hiçbir yerde sevilmiyorum. İnsanlar neden beni sevmiyor bilmiyorum. En "yakın" arkadaşıma sorunca sanırım ben onun ilk 3'ünde yokum ya da 3. falanım o benim için her zaman 1. idi hayat eskiden daha kolaydı her şey daha iyiydi hayata karşı ümidini kaybediyorum hiçbir şey istemiyorum. Bilmiyorum belki bir gün düzelir ya da düzelmesi için ne yapabilirim? Buraya kadar okuyan herkese teşekkürler.

Gece gece içimi dökmek istedim. Sadece bugün ailemle kavga ettik her zamanki gibi benim için artık çok da önemli değildi ama kavganın sonunda içeride beni bıraktıklarını benden vazgeçtiklerini ve kardeşime benim gibi biri olmaması gerektiğini söylediler. Bu hepsinden daha çok üzdü beni. Kişiliği iyi bir insanım örnek gösterilecek biriyim. İlk sınavlar kötü geldi diye sadece bu da değil konu aile de değil derslerim iyi. Şu anda yakışıklı değilim hayattan hiçbir şey istemiyorum sadece ağlamak istiyorum. Ya da beni seven birisi en yakın arkadaşım yok sevgilim yok ailem var ama yok dertlesebileceğim birisi yok. Bu satırları yazarken gerçekten gözüm doluyor etrafımda kimse beni sevmiyor gibi geliyor buna ne yazık ki ailem de dahil hiçbir yerde sevilmiyorum. İnsanlar neden beni sevmiyor bilmiyorum. En "yakın" arkadaşıma sorunca sanırım ben onun ilk 3'ünde yokum ya da 3. falanım o benim için her zaman 1. idi hayat eskiden daha kolaydı her şey daha iyiydi hayata karşı ümidini kaybediyorum hiçbir şey istemiyorum. Bilmiyorum belki bir gün düzelir ya da düzelmesi için ne yapabilirim? Buraya kadar okuyan herkese teşekkürler.

Belki olayı yanlış anlayanlar olabilir 17 yaşındayım arkadaşlar reşit olunca evden gitmeyi de düşünüyorum şu anda.

Son düzenleme:

Belki olayı yanlış anlayanlar olabilir 17 yaşındayım arkadaşlar reşit olunca evden gitmeyi de düşünüyorum şu anda.
Arkadaş işini geç önce. Beni niye kimse sevmiyo ya da en yakın arkadaşımın en yakın arkadaşı değilim çok gereksiz endişeler. Şu an yaşadığımız dönemde her 3 kişiden 2'si böyle zaten. O söylediğin yakın arkadaşı sadece filmlerde veya şanslıysan bulursun. Aile kısmına dönersek de hiçbir detay vermemişsin nasıl yardım bekliyorsun ki? Kavga diyorsun ama benden vazgeçtiler diyorsun demek ki normal bir kavga değil bu. Örnek gösterilecek birine böyle bir söz söyleneceğini sanmıyorum.

Sadece sınavlar düşük geldi diye böyle yapmaları çok üzücü bir durum. Ayrıca senin yanında kardeşine karşı, seni kötülemeleri daha kötü bir durum. Ailenin tavrı yanlış, bu yaptıkları resmen 2 kardeşin arasını açmak. Alt tarafı bir sınav yahu bu😡

Ailen neden senden şikayetçi.

Arkadaş işini geç önce. Beni niye kimse sevmiyor ya da en yakın arkadaşımın en yakın arkadaşı değilim çok gereksiz endişeler. Şu an yaşadığımız dönemde her 3 kişiden 2'si böyle zaten. O söylediğin yakın arkadaşı sadece filmlerde veya şanslıysan bulursun. Aile kısmına dönersek de hiçbir detay vermemişsin nasıl yardım bekliyorsun ki? Kavga diyorsun ama benden vazgeçtiler diyorsun demek ki normal bir kavga değil bu. Örnek gösterilecek birine böyle bir söz söyleneceğini sanmıyorum.

Arkadaş konusunda sanırım haklısınız diger dediğinize gelecek olursak ilk sınavlarım düşük geldi ama normalde derslerim iyi ailem de yukarıda yazdıklarımı dediler örnek gösterilen konusunda da kimseye kötü davranmam her zaman kibar bir insanım yalan söylemem kimseye borçlu kalmam ama ailem birer başarı bağımlısı olduğu için bana bu şekilde davranıyorlar ya da ben öyle düşünüyorum bilemiyorum.

Ailen neden senden şikayetçi.
Sadece dersler bu onlar için yeterli bir sebep sanırım.

Anlattığına göre yapabileceğin pek bir şey yok, sabretmen gerekiyor. Bu aşamadan sonraki yaşayacağın iyi zamanları düşün. Daha iyi bir gelecek için altyapı oluştur bu kötü zamanlarda. Bu durum karşısında gittikçe daha da alçalmayı, kendini hor görmeyi, depresifleşmeyi bırakmaya çalış.

Anlattığına göre yapabileceğin pek bir şey yok, sabretmen gerekiyor. Bu aşamadan sonraki yaşayacağın iyi zamanları düşün. Daha iyi bir gelecek için altyapı oluştur bu kötü zamanlarda. Bu durum karşısında gittikçe daha da alçalmayı, kendini hor görmeyi, depresifleşmeyi bırakmaya çalış.

Deneyeceğim hayatımda hep iyi biri olmaya çalıştım yeri feldi sevdiğim kız da oldu o da benimle dertlesir beni en yakın "arkadaşı" olarak görürdü hep tipten kaybettim kişiliğim asla etrafımdaki kisiler için yeterli olmadı sanırım da olmayacak ama ben kendimi bozmayacağım eninde sonunda bir gün ailem de bu yaptıklarının saçma olduğu kanısına varacaktır diye umuyorum ben onlara o zaman nasıl bakarım bilemiyorum.

Deneyeceğim hayatımda hep iyi biri olmaya çalıştım yeri feldi sevdiğim kız da oldu o da benimle dertlesir beni en yakın "arkadaşı" olarak görürdü hep tipten kaybettim kişiliğim asla etrafımdaki kisiler için yeterli olmadı sanırım da olmayacak ama ben kendimi bozmayacağım eninde sonunda bir gün ailem de bu yaptıklarının saçma olduğu kanısına varacaktır diye umuyorum ben onlara o zaman nasıl bakarım bilemiyorum.
Sadece derslerse çok normal bir durum yaşıyorsun. Hatta kardeşine örnek alma demeleri bile ne kadar ağır gözükse de normal. Normalden kastım da şu, tipik türk ailesi örneği seninki. Lise sınavlarını bir b*k sanıyorlar. Hiçbir şeye yaramıyor OBP puanını etkileyecek ama 4 sene özele giden adam geçecek seni her türlü. Ülkede eğitim leş gibi sonuçta o yüzden lise sınavlarını takma kafana. Üniversite sınavı önemli, üniye geçince yaz şehir dışında bir bölüm, orada kurtulursun zaten. Ama üniversitedeki sınavlar önemli işte. Orada eleştiriyi ailen değil sen yapmalısın. Ailen de dediğim gibi tipik türk ailesi, çoğu hiçbir şey hakkında bilgisi olmasa da eleştirmeyi çok iyi biliyor. Böyle durumlarda hiçbir şeyi takmayıp keyfine bakacaksın. İnsanlar hep yapacak bunu çünkü sadece ailen değil.

Dostum aşk meşk dost islerini boş ver sadece işine odaklan derslerine çalış herkesten daha iyi ol arkadaşlarını ki varsa rakip olarak gör kimseye samimiyet gösterme iyi davranma tek odaklandigin şey performansın başarın olsun yalnız kaldığında ve seni uzucek bir şey olduğunda ki buna asla izin verme aglacak ya da dert anlatacak birini arama sen kendine yetersin kendine güven yapabikiceklerine ve istediğin şeylere odaklan başarı şans değildir kız arkadaş mı istiyorsun başarınca sürüsüyle gelir dost mu istiyorsun başarınca peşinde koşarlar ailenle iyi geçin sürekli onları haksız mis gibi yargılama herkes ker konuda haklıdır demiş şair o yüzden sana tavsiyem kimsenin düşüncelerini umursama şu anda geliceğime platform hazirlayacak yaştasın zamanını boş şeylere harcama unutma başarı şans değildir çok çalışman gerek

Aile içindeki saygınlığın için bile yaptığın meslek, kazandığın ücret, yaşadığın yaşam kalitesi önemli oluyor.
Bu yüzden sana önerim derslerine sıkı sıkıya sarılman. Arkadaş ortamı önemli elbette, kimse asosyal olmak istemez. Daha doğrusu psikolojisi yerinde olan kimse sevilmemek istemez.
Bu da senin hayatına bakış açına göre önüne çıkacak arkadaşlıklardır.
Şöyle düşün; aile içindeki saygınlığın için bile hayatın her safhasında hayata yaklaşımın önem tutarken, elin insanı senin kara kaşın kara gözün için seninle arkadaşlık kurmaz. Ki kurmamalı da zaten.
Annen sen büyüdüğünde benim oğlum şöyle böyle diye gurur duyabilmek için bunları yapıyor olabilir. Her ne olursa olsun sen onun evladısın bu değişmez elbette. Ama saygınlık için dediğim şeyler önemli.
Ben annemi 3 ay önce kaybettim. Son kez öptüm ve ellerimle gömdüm.
Şu an hayatta olsa hayatımı ona adardım. Geriye dönüp baktığımda beni karşılıksız seven tek kişinin annem olduğunu anladığımda..
Neyse.. Dediğim gibi. İşin özü sözü şu; Aileni üzme, derslerine çalış, efendi ol.
Saygınlık edin ki sen milletle değil millet seninle arkadaşlık kursun.

Geri
Yukarı