Hayatım yolunda gitmiyor

MzSe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben artık sıkıldım fakat burada sizinle de sohbet etmek istedim. Hayatım yolunda gitmiyor. Derslerim olsun vb. ailemden azar işittim ve bu içimde kaldı. Ders çalışmayı seven birisi değilim. Mesela matematiğe nasıl çalışılır onu bile bilmiyorum. Ve güzel bir üniversite güzel bir hayat yaşamak aslında zor gibi gözükmüyor. Ders çalışsam mesela işler yoluna girecek gibi. Ve kilom bir tık fazla. Versem kendimi mutlu hissedecek gibiyim. Ne yapmalıyım sizce? Okulumdaki arkadaşlarımı pek sevmiyorum. Ve bazı hocalarımı. O konuda ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben artık sıkıldım fakat burada sizinle de sohbet etmek istedim. Hayatım yolunda gitmiyor. Derslerim olsun vb. ailemden azar işittim ve bu içimde kaldı. Ders çalışmayı seven birisi değilim. Mesela matematiğe nasıl çalışılır onu bile bilmiyorum. Ve güzel bir üniversite güzel bir hayat yaşamak aslında zor gibi gözükmüyor. Ders çalışsam mesela işler yoluna girecek gibi. Ve kilom bir tık fazla. Versem kendimi mutlu hissedecek gibiyim. Ne yapmalıyım sizce? Okulumdaki arkadaşlarımı pek sevmiyorum. Ve bazı hocalarımı. O konuda ne yapmam gerekiyor?

Merhaba kanka maalesef bu konuda bende şu an iyi değilim ve bende ders çalışmayı sevmiyorum ama şu an kendimi yavaş yavaş düzeltiyorum sende yalnız değilsin önceden 7. 6.sınıf ta bende tembel öğrenciydim hiç ders çalışmadım ama şimdi anladım ne olduğunu insan bir şeyi çabalayınca ona göre hareket ediyor yani derslerin iyi değilse sana tavsiyem test çöz tabii kendini alıştırman için 20 ila 25 dk ders çalış sonra 10 dk mola ver sürekli bunu yaparsan eminim ders çalışmayı seversin ben şu an alıştım yavaş yavaş şu an son dönemdeyim son 8.sınıftayım ve ortalamamı yükseltmeyi çalışıyorum hedefim 70 üzeri yapmak bir de teşekkür belgesi almak istiyorum elinden geleni yapıyorum kendimi lisede bölüm olarak ön seçim yapıyorum ilk seninde bunu yapmanı istiyorum liseye gitmeden önce bir bölüm ön planında kalsın yani eğer hangi dersleri seviyorsan ona göre seç hayatını benim mesela sözelim iyi ama sayısalım hiç iyi değil hele matematiğim eğer sözelin iyiyse o bölüme göre hareket et mesela sözel bölümlerde ana sınıfı öğretmeni olabilirsin ya da Türkçe öğrentmenliği ya da yayın basım bölümüne göre yani yardımcı olmuşumdur umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı