Hayvan hakları yasası bekleniyor fakat insanlık yasası yapılabildi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam ama yeni doğmuş bebeklerin vs. düşüncenize göre bir değeri olmalı. Onlar seçmiyor ki din, inanç. Henüz çocuklar. Nereden bilsinler ki bunları.

Ben bunu internette görerek yazmadım. Aylar önce Fas'lı biriyle sohbetim olmuştu uzun bir süre ve kendisinin ne kadar yoksul, yardıma muhtaç olduğunu anlatmıştı ve kendisine bu yoksulluğundan arınmak için ne yaptığını sorduğumda tek cevabı sürekli Dua ve İnanç ile ayakta duruyorum dedi bana. Gerçekten bir saatlik bir konuşma değildi bu, aylarca konuşmuştum kendisiyle ve çok yakından tanıyorduk bir birimizi. İnsanların temel problemi bu işte, yardıma ihtiyaçları varken gelen yardımları geri çeviriyor, bir şeyler için çabalamak yerine görmedikleri, duymadıkları varlıklardan saatlerini harcayarak oturdukları yerden bir şeyler bekliyorlar. Bunu sadece bu arkadaştan da görmedim, namaz kılmamama rağmen çoğu zaman giderim Camii veya Kilisede insanları dinlerim, izlerim. İnançlı olan çoğu insanda bunu görüyorum ben, çevremde de var. Ellerinden bir iş yapmak geliyorken tek yaptıkları şey kalkıp dua etmek. Oysa Müslümanlıkta bile sadece dua etmekle değil, Dua ederken bile ne için dua ediliyorsa onun için elinden geleni yapman gerektiği söyleniyor. Ama gel gör ki bu konu sahibi ve kendisini savunanlara bunları ben veya bir başkası açıklayamaz çünkü bunlar annesinden, babasından izinsiz bilgisayara bile oturamayan, malum parti sevicileri dedelerinden veya bilgisayarı açtığında da tek işi internette gördüğü habere göre gelip direkt burada duyar kasmaya çalışan -5 yaş tipik çocuklar.

Evet, can. Hepsi birer can ama öncelik insanlarındır.
Hayır değildir. Can candır ve ayrım yapılmaz.
Abi, bir insan cahilliğini ''Bazı hayvanlar insanlardan daha değerli'' diyerek belli eder.
Tabii, Homo Sapienler ve egoları diye boşuna demiyorum. Ben yolda gördüğü birine tecavüz eden bir hayvan görmedim, sen gördün mü?

evet bende

gözlerim bozuk olduğu için kullanıyorum
Ne yazıkki sizin gibileri takmıyorum.
Önüne atılan bilgilerle yetinip araştırma yapmak yerine 10 dakika daha fazla uyumayı tercih edenlerin seviyesini bende veriyorum.
insandan insana göre doğru değişir ancak tek 1 gerçek vardır

Tabii, Homo Sapienler ve egoları diye boşuna demiyorum. Ben yolda gördüğü birine tecavüz eden bir hayvan görmedim, sen gördün mü?
Ben hiç bilgisayar yapan hayvan görmedim, bina yapan hayvan görmedim. Sen gördün mü?

Bazı hayvanlar insanlardan daha değerlidir ne demek :D. Düşünebilen bir canla düşünemeyen bir canı aynı kefeye koymanın mantığı nedir?
Düşünemeyen mi? Aklı insanlar gibi çalışamıyor diye düşünemiyor mu oldu?
Güzel kafa.

• Beğen
İfadeler: eth

Yaratılış meselesi. Ne zaman hayvanlar iyiyi ve kötüyü ayırt eder, o zaman bu karşılaştırmayı yaparsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı