Hocayla aramdaki problem

Enes Akyüz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar lise son sınıf öğrencisiyim. Dönem başında yeni bir hoca geldi. Bir iki hafta olduktan sonra bana tavır almaya başladı. Ne yaptığımı bilmiyorum. Arkadaşlarım bir şey yaptın mı diye sordu. Dedim tanımıyorum ne yapmış olabilirim. Dönem boyunca bunlar devam etti. Takılmalar, arkamdan konuşmalar, en ufak şeyde laf sokmalar. Gerek arkada oturmamdan, gerek derste pek iyi olmamdan olabilir. Ama saygısızlık veya bana kurulması gereken hiçbir şey yapmadım. Ama bugün sınırı gerçekten çok aştı. Uyudum olmadı, sustum olmadı, dedim bari soru çözeyim belki salar peşimi. İlk bir soruya çıktım doğru yaptım ve oturdum. Sonra ikinci bir soru geldi. Daha görmediğimiz bir konu ama özgüvenin böyle konularda yüksektir. Denemek istediğimi söyledim. İmkanı yok yapamazsın sen dedi. Bende yapamazsam gelir otururum hocam tarzında bir şey söyledim. Kalktım soruyu bir yerden dolayı yanlış buldum. Sonra bir anda sınıftan kızları çıkardı. Sövecek sandım. Sonra bir anda arkadaşınıza hareket çekin deyip çıktı sınıftan. Önde bir iki kişi denedi bir şeyler oldu. Neyse geri geldi. Ses efekti vermeselerdi iyiydi tarzı bir şey söyledi dalga geçti. Ben dersten çıkacaktım ders bitti. Hepsine tamamdım. Ama bu son yaptığı kendime yaptıracağım bir şey değil. İçime oturdu. İki çift laf söylemezsem ömür boyu aklıma gelir. Önümüzde ki ders. 2 dk dışarı çağırıp veya sınıfın önünde bana fark etmez."hocam geçen hafta yaptığınız çok seviyesiz bir davranıştı, size yakışmadı, bunu kendime saygısızlık olarak gördüm, eğer devam ederseniz bende saygı sınırını aşabilirim" tarzında bir şey söyleyeceğim. Ondan sonra ne olur bilmiyorum. Belki özür diler ve burada kapatır. Belki sen beni mi tehdit ediyorsun deyip işi disipline götürür. Açıkçası ikisi de fark etmez benim için. Ailem, arkadaşlarım, diğer hocalarım hepsi arkamda olur böyle bir konuda. Bazıları fazla abarttığımı söyledi. Şikayet edelim dediler. Ama ben bu işi adabıyla çözmek istiyorum. Sorunu benleyse ikimiz çözeceğiz. Dediğim gibi her hoca tarafından neredeyse sevilen biriyim. Her hocama saygılıyım. Özellikle buna dikkat ederim. Ama bu yaptığı kanıma dokundu açıkçası. Daha ileri giderde, bende daha ileri giderim diye korkuyorum açıkçası bu durumu bu şekilde bağlamam lazım. Sizce fazla tepki mi veriyorum? Kaç hoca öğrenci soruyu yapamadı diye böyle bir harekete kalkışır. Neye dayanarak neye güvenerek yaptı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı