Başarılı Kurulum HP G62-B16ST - Mavericks + Windows 8.1 (Dual Boot)

Merhaba arkadaşlar HP G62-B16ST notebook'uma önce niresh 10.8 yüklemiştim. Daha sonra Burak Alkan bana mavericks kurmayı dene dedi ve bende niresh 10.9 usb versiyonunu indirdim.

Win32 Disk Imager adlı programla dmg uzantılı dosyayı yazdırdım. BIOS AHCI ayarı falan olmadığı için direk F9 tuşuna basarak USB'den boot ettim ve kuruluma başladım.

Kurulumda kullandığım komutlar :
Kod:
 cpus=1 busratio=18 GraphicsEnabler=No

Disk izlencesinden MAC, WINDOWS, YEDEK adında 3 bölüm oluşturdum.

MAC : Mac OS Genişletilmiş Günlüklü
WINDOWS : FAT32
YEDEK : EXFAT (Hem mac hem Windows'un görebilmesi için)

Özelleştir kısmında ses, ethernet otomatik kuruyor. Grafik kextlerinin hepsini Move dedim yani Backup klasörüne taşı demek. Bu durumda grafik sürücüsü kurmadım başlangıçta daha sonra kurulumunu yaptım.

Kurulum bittiğinde ses, ethernet çalışır durumdaydı. Ben Intel HD Graphics 10.9 QE/CI kext'ini kurdum.
ATI Mobility Radeon HD 5470 çalışmıyor. WIFI Çalışmıyor fakat USB Wireless Adaptörü yada dahili wireless kartını değiştirebilirsiniz.

Çalışanlar : Ses, ethernet, intel hd graphics

Çalışmayanlar :
  • Ati mobility radeon hd 5470,
  • hp webcam 101,
  • wireless

20a2r9h.png

2dum5qh.png

2dgn60g.png

Intel HD Graphics 10.9 QE/CI Kurulumu için gerekli dosyalar ve kurulumun anlatıldığı site : [GUIDE] 1st Generation Intel HD Graphics QE/CI - Intel - InsanelyMac Forum

Mavericks kurulumu bitince Windows 8.1 pro dvd'sini takıp kurulumu gerçekleştirdim.

Mutlu Hackintosh'lar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim pc hp g62, ben bir türlü kuruluma başlayamadım. Yazıların kaydığı siyah ekranda takılıp kalıyor. Bir türlü kurulum ekranı gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı