HP OMEN Laptop 15 Mavi ekran hatası

Bedirhan ŞAmil

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım HP OMEN Laptop 15-ce0xx yurt dışından aldım. 1 yıldan fazladır kullanıyorum aldıktan 5 ay kadar sıkıntısız kullandım. Sonrasında mavi ekran hataları olmaya başladı.Hata kodları hep farklı olduğu için bir çözüm bulamadım bende açtım ve temizledim sonrasında tekrar 6-7 ay kadar sıkıntısız kullandım fakat son 1 haftadır tekrar mavi ekran hatası alamaya başladım. Tekrar açtım, bu sefer çok tozlanmıştı ,temizledim kapattım. Hata devam etti bende Windows kurtarma ile format attım önce diskleri silmeden seçeneğini kullandım bir sonuç vermedi. Bu sefer her şeyi silerek attım bazı şeyleri silemediği söyledi bende tekrar attım gene aynı şekilde bazı şeyleri silemediğini söyledi. Kullanmaya başladım mavi ekran hatası çok az vermeye başladı ama bu seferde sağ tık yapınca tekerlek uzun süre dönmeye başladı internette bir çözüm videosu sayesinde geçici çözüm buldum. Hizmetler'den nvidia display container ls yi kapattım. Ayrıca mavi ekranı çözmek için sistem özelliklerindeki başlangıç ve kurtarmadan otomatik yeniden başlatma tikini kaldırdım ayrıca Hizmetlerden ,Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC) Konumlandırıcısına girip Kurtarma dan tüm hatalarda eylem yok olarak ayarladım. Mavi ekran hatası varsayılan ekran kartı intel de kaldığından olduğunu düşündüm düzelteyim dedim, Nvidia denetim masasına giremedim. C klasörü program files nivida corporationdan gireyim dedim ordan girince de hata veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı