HP Victus vs ASUS TUF Gaming A15

Woez94

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardiminiza ihtiyacım var.
Bu iki laptop arasında kaldım. Hangisini almamı hangi nedenle önerirsiniz?
ASUS islemcisi AMD cok isinir diyorlar ve RAM 8 GB.
HP Victus daha mi iyi?
Yardimlarinizi bekliyorum linkleri ve laptop bilgilerini asagiya yaziyorum.

1. Amazon.com.tr

HP Victus Gaming dizüstü bilgisayar, 15,6 inç FHD IPS 144 Hz 9 ms, Intel Core i5-13500h, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce RTX 4050 6 GB, 512 GB SSD, FreeDOS, mika gümüş, 7N9v3EA.

2. ASUS Tuf Gaming A15 Fa507nu-lp053 Amd Ryzen 7 7735hs 8gb 512gb Ssd R4050 144 Hz Freedos 15.6" Fhd Fiyatı, Yorumları - Trendyol

ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP053 AMD Ryzen 7 7735HS 8 GB 512 GB SSD R4050 144 Hz FreeDOS 15.6" FHD.

Kasalar RTX 3000 modelleri ile aynı duruyor anladığım kadarıyla. Bence eğer imkanınız varsa RTX 3000 modelleri olsa da bir elektronik mağazasında canlı olarak görünüz cihazları. Ben de Victus almayı düşünüyordum ta ki bir mağazada canlı olarak görünceye kadar malzeme kalitesi hoşuma gitmedi hiç. Asus TUF güzeldi. Bu benim görüşüm tabi ki sevenler de var Vitus malzemesini. Performans olarak RTX 4050 laptoplar konusunda pek fazla araştırma yapamadım henüz. Ama sanırım Asus TUF işlemci açısından daha iyi bir seçenek olacaktır. Ram'i sonradan da yükseltebilirsiniz bence. Performans açısından forumdaki diğer arkadaşlarım daha yardımcı olacaktır. Ama kasa kalitesi, klavye vs. konular az da olsa önemli ise bence canlı görmeden Victus tercih etmeyin.

Bir 8 GB daha RAM alıp TUF olanı tercih ederdim işlemci olarak 13500h daha iyi bir işlemci 7735HS 6800HS ayarında 12500H'dan bile geride bu kötü işlemci anlamına gelmez ama 13500h saf işlem gücünde daha iyi.

Buna gore sanki HP daha onde gibi

ASUS TUF'daki GPU watt ı daha yüksek ve MUX Switch var ekran kartının performansını tam almanı sağlıyor özellikle Online oyunlarda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasalar RTX 3000 modelleri ile aynı duruyor anladığım kadarıyla. Bence eğer imkanınız varsa RTX 3000 modelleri olsa da bir elektronik mağazasında canlı olarak görünüz cihazları. Ben de Victus almayı düşünüyordum ta ki bir mağazada canlı olarak görünceye kadar malzeme kalitesi hoşuma gitmedi hiç. Asus TUF güzeldi. Bu benim görüşüm tabi ki sevenler de var Vitus malzemesini. Performans olarak RTX 4050 laptoplar konusunda pek fazla araştırma yapamadım henüz. Ama sanırım Asus TUF işlemci açısından daha iyi bir seçenek olacaktır. Ram'i sonradan da yükseltebilirsiniz bence. Performans açısından forumdaki diğer arkadaşlarım daha yardımcı olacaktır. Ama kasa kalitesi, klavye vs. konular az da olsa önemli ise bence canlı görmeden Victus tercih etmeyin.
Dogru hocam, gidip bi dokunmadan almamak lazim ama yine de hangisini almak daha mantikli ya da varsa 3. Daha iyi secenek bilmeden almak istemiyorum

ASUS TUF'daki GPU watt ı daha yüksek ve MUX Switch var ekran kartının performansını tam almanı sağlıyor özellikle Online oyunlarda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Simdi o zaman hpden verim alamayacaksak karsilastirmanin bir anlami kalmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı