i5 12600K sistem ekran kartı yüzünden kendini yeniden başlatıyor

Ozan87

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, dün bilgisayarımı kurdum sorunsuz bir şekilde açıp Windows 11 yükledim çalıştırdım. Bugün sabah bilgisayarımı açtığımda Windows açıldı, bilgisayarım açıldı ama erkana görüntü gelmedi. reset attığımda görüntü geldi, bir 10 dakika sonra bilgisayarım donu resetledi kendini ve sonra yine Windows açıldı ama görüntü gelmedi. Daha sonra bilgisayarımı kapattığımda tekrar açmak istediğimde bilgisayar açılırken hep kendini resetlemeye başladı art arda yani bilgisayar açılmadı. Bu arada anakart da EZ Debug LED'lerden VGA ışığı beyaz yandı. GPU'dan kabloları çekince ve DP kablosunu anakarta bağlayınca işlemcimin ekran görüntüsünü kullanınca PC sorunsuz açıldı ancak ne zaman pcei kablolarını GPU'a takarsam yine aynı sorun tekrarladı ve halihazırda açılmıyor. BIOS'u updatledim tüm kabloları takıp çıkardım ama yok olmuyor ve artık kafayı yemek üzereyim o kadar masraf ettim ama çaresizim desteklerinizi bekliyorum.

Kasa: Corsair 4000X.
PSU: Corsair RM750X.
CPU: Intel i5 12600K.
RAM: Corsair Vengeance Pro RGB 3600 MHz CL16.
CPU cooler: Corsair H100i 240 mm.
Anakart: MSI Pro Z690-A DDR4.
SSD: Samsung 1 TB 980 Pro M.2
GPU: MSI 3070 Ti Gaming X Trio.
Egzoz fan: Corsair SP120 RGB.

Denedim yine aynı. HDMI veya DP kablosu takılı olmasa bile GPU elektriğe bağlı olduğu an resetliyor bilgisayar kendini ve asla çılmıyor.

Bende geçenlerde PC topladım DisplayPort ile açılmıyordu VGA ışığı beyaz yanıyordu sonrasında BIOS da bir ayar vardı onu enable yaptım ve sorunum düzelmişti bayağı bi paniklemiştim 😅

Umarım sorununu çözebilecek bir arkadaş denk gelir.

Son olarak bilgisayarın var derdin var kimi zaman konsol for Life diyorum 🤣

Bende geçenlerde PC topladım DisplayPort ile açılmıyordu VGA ışığı beyaz yanıyordu sonrasında BIOS da bir ayar vardı onu enable yaptım ve sorunum düzelmişti bayağı bi paniklemiştim 😅

Umarım sorununu çözebilecek bir arkadaş denk gelir.

Son olarak bilgisayarın var derdin var kimi zaman konsol for Life diyorum 🤣
Moralim inanılmaz bozuk çünkü sorun nerde ne yapmam gerek bilmiyorum :(

BIOS da hangi ayarı yaptınız belki bende o ayarı yaparsam çözülür sonuç olarak aynı soruna benziyor.

Zannetmiyorum. Çünkü ben kendi Bilgisayarımı her açtığımda sırasıyla CPU-DRAM-VGA-BOOT ışığı sırasıyla yanar ve ardından Windows yüklenir.
Bu görüntü gelmem sorununda bu noktaya nasıl gelmiş olabilir yani nekaynaklanıyor acaba bu restart olayına gpu bağlı olunca ?

Dostlar konu güncel sorun hala devam ediyor elim ayağım bağlı ne yapacağımı bilmiyorum yardımınıza ihtiyacım var :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı