İnternet hızım yavaş ve ping sorunu yaşıyorum

eflatun09

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle Merhaba
Yaklaşık 2 - 3 aydır bu tarz şeyler yaşıyorum. Online oyun oynuyorum ve çok sıkıcı olmaya başladı. Okul nedeniyle ilgilenmedim pek ama yaz tatilindeyiz ve keyfim kaçıyor. Dün TTNET' i aradım Hızımı maksimum düzeyde aldığımı söylediler. NETLİMİTSİZ 8 MB e kadar internetim var. Bana hatta sorun yok bilgisayarınızı teknik servise götürün dedi. Bende internetimi kemiren virüs bulaşmış olabilir diye düşündüm format attım fakat düzelmedi. Telefon bağlantılarımda sorun olduğunu düşündüm Line kablosunu direkt olarak modeme bağladım ama sonuç değişmedi. Modemde(pikatel AIRMAX-101) sorun olabilir dedim başka bir modem taktım (Exper EWM-01) gene olmadı. Ve garibime giden bir başka şey ise hız ve ping değerlerinin sürekli değişmesi. Bunlar farklı sitelerden bu günkü 1 er dk ara ile test sonuçları;
DoXBzy.png
11:54
mql4O2.png
11:55
EQlrGD.png
11:56
jzJX0g.png
11:57
2v7nLO.png
11:58
Z2NMvz.png
12:00
onQ0Gq.png
12:06
lBY3Jp.png
12:07
V2pPoR.png
12:09
nYPjza.png
12:10 Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler...

Dostum bence panodan gelen kabloda veya panodaki kablolarda sorun vardir.
Oyunlarda ideal pingim 120lerdeydi, bir ara baglanti problemi yasadim telekom gelip halledicek dediler. O ara evde yoktum gelmisler sanirim kablolari degistirdiler sonuc suan 60 ping oynuyorum.

Ttnetten anahattan gelen kablolari degistirmelerini talep etmrni oneririm. Telekomu arayacaklardir. Sorunu anlat ping yuksel v.s dersin kablolari degostirme veya kontrol etme sansiniz varmi dersin. (ttmettende olabilir. Ttnetten cok cektim ben. Gerek ping gerek baglanti problemi acisindan)

Not: Smile adsl 8mbit kullaniyorum.

Müşteri Hizmetlerini arayıp hızım düşük dediğimde bana hatta sorun olmadığını hızımı tam aldığımı söyledi ve arıza kaydı yapmadı. Ama tekrar arayacağım dediklerini konuşucam sonucu yazarım.

Birde format atarken format sirasinda tum diskleri ve windowsu silip kurdun degil mi? Windowsun ustune baska bir windows kurmadin yani degil mi?

Komple sildim üstüne kurmadım demek istiyorum. Eğer öyle değilse bunu anlamanın bi yolu var mı?o_O

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum anlasilan 3 kez ust uste format atmissin :D Ust uste derken windowsun ustune. Virus boyle temizlenmez sana kisaca anlatayim. Oncelikle cd ile atman lazim.

Disk secim yeri var ya nereye kurulsun diye gosteriyor format sirasinda iste orda kac tane diskin varsa sag tikla sil tusu vardi sanirim oyle bir sey bulursun zaten sil onlari sonra bi tane 100mb lik bir tane disk kalmasi lazim.

Kalmazsa yeni disk olustur tamamen bos olur saten o disk. O zaman icindeki her sey silinmis olur. Senin yaptıgin sekilde virus temizlenmez. Ben disk d deki herseyi sildim 4 gb dolu alan gozukuyodu. Bunlar virus oluyor yani. Sonra yerel diskle dyi formatta sildim yeniden olusturdum sonuc bilgisayar turboya bagliyor. Anlamadigin yer varsa sorabilirsin.

Bilgisayarımda Virüs olduğunu sanmıyorum. Ayrıca format atarken bana cmd ekranı geldi ve 3 seçenek sundu birisi fabrika ayarlarına dön idi diğeri tekrar başlat diğeri ise çık idi ben fabrika ayarlarına döndüm... falan filan ilk kez denediğim için beceremedim. Ama nasıl yapıldığını biliyorum benim dvd de sorun çıktığını sanıyorum çünkü format atarken yüklemelerde başarısız olmuştu dvd yi çıkarıp başlattığımda kendisi kurmuştu windowsu ama formata götüreceğim win7 home premıum yada ultimate atsınlar. Ama dediğim gibi bilgisayarımda virüs olduğunu sanmıyorum AVG bi şey bulamadı Combofix kullandım oda işe yaramamıştı

Bende de avast ve eset bulamamisti bi baktim c yi saymazsak sadece d de 4gb virus :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı