iPhone 5s veya Xperia Z2

Kullanmadığımı kim söyledi ? iPad'im var. Kız arkadaşımda iPhone 4S var. Onu da kullandım. Sorunları biliyorum.

Bir daha gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Sakın yanlış anlaşılma olmasın Z2'ye kötü bir telefon demiyorum, fakat Android belirli bir süreden sonra kasma problemleri meydana geliyor, gelişime açık bir sistem iyi bir yerlere gelebilecek düzeyde ama daha gelişmesi gerekiyor.

iOS Android'e göre çok daha uzun süre yavaşlamadan kullanılıyor. Bu konuda bir itirazım yok zaten. Ancak amiral gemilerinde Android ile ilgili sıkıntılar çok daha az yaşanıyor. Bilinçli bir şekilde bakıldığında, gereksiz programlar yüklenmediğinde, ön bellek düzenli olarak temizlendiğinde bir sıkıntı olmadan uzun süre gidiyor. Amiral gemisi olmayan telefonlarda sıkıntı yaşanıyor. Çok çabuk kasıyor. Biliyorum ben de yaşadım. Ancak bu telefonlarda sorun olmuyor bilinçli ellerde.

iPhone konusundaki sıkıntılar iOS'dan dolayı değil zaten genel olarak. Ciddi bir batarya sorunu var. Ayrıca Apple politikası gereği eski cihazlara ya güncelleme gelmiyor ya da güncelleyenler güncellediğine pişman oluyor. Çoğu insanda orta tuş problemi var. Kız arkadaşımın da bozuldu. iPad'indeki de bozulmasın diye şu ekrana yerleştirilebilen görev çubuğunu kullanıyor.

Büyük ekran olunca eline ne gibi avantaj geçmiş zannediyorsun ki rahatlık ve kullanılabilirliği bir kenara bırakıp mağazasında virüs kaynayan ve her bir uygulama yüklediğinde temizlemen, taratılması gereken bir işletim sistemine sahip telefon nasıl iyi olabilir ki. Android piyasasını batıran en büyük firma Samsung'dur. Genel an itibariyle en çok rehabet gören telefonlar Galaxy adı altında piyasaya giren Samsung'un Android amiral gemisidir. Sony'nin iyi ve dayanıklı bir telefon ürettiğini biliyorum gerçekten Türkiye'ye en iyi şekilde destek veren marka Sony'dir. Ama telefonların kullandığı işletim sistemi yeni olmakla birlikte biraz daha gelişmesi gerekmektedir. Android zaten bazı şeylerin üstesinden geldikten sonra iyi bir yerlere gelecektir, ben sistemi şuan için kötü buluyorum İos ile kapışacak düzeyde değil biraz daha yol alması gerekiyor iyi telefonlar sunabilmesi için. İos'u sana tavsiye ederim dostum geçeli 2 gün oldu gerçekten mükemmel bir sistem.

Çok büyük ekran olması değil mesele. 4" cidden az kalıyor. 6" gibi değerleri ben de büyük buluyorum. Ama en azından 5" olsa kullanım açısından daha rahat oluyor. Samsung konusuna gelince ben de katılıyorum. Zaten kimseye tavsiye etmiyorum. Sony kullanıyorum zaten ben de.

Birisi kötü diğeri çok iyidir hiçbir sorunu yoktur diyemez zaten kimse. İkisinin de avantajı var dezavantajı var. Alan kişi bakıp karar verecek.

Haritada en ufak bir şey ararken, metin belgesini okurken, internette gezinirken ekranın içine girmek zorunda kalıyorsan, ortada bir sorun var demektir.

Madem telefonunuz bu kadar mükemmel niye iPhone 6 daha büyük yapılıyor?

Bu yorum biraz daha iyimser dostum, telefon boyutları rahatsız edebilecek cinsten ama insanlar kullanırken zevk alıyor nedense. Boyut olarak tabi karar kullanıcıya bağlı bana göre şuan ideal boyut İphone 5'in boyutu idealdir. Taşınabilmesi rahat güzel. Dostum ben İphone 5'i size göre övmüyorum tavsiyede bulunuyorum benim bütçem 5'e uygun olduğundan bunu alma gereksinimi duydum. İphone 6'ya gelince telefonun boyutu maksimum 5 inç olacaktır. Şuan ki telefonların boyutları kullanıcıya göre değişir, müşteri çekmek amaçlı yapılan ve taşınabilirlik açısından ince rahat bir taşıma deneyimi için yapılmış bir tasarımdır :).

Bencede 4 inclik bi ekran boyutu gercekten dusuk aslinda ben 5 inc ustunude cok gerekli bulmuyorum ama gel gelelim sony z serisinde eni cok ideal boyuta getirdi bence .ele cok iyi oturuyor bence bir 5 inc e gore cok ideal bir telefon android konusunda ise haklisin android belli bir sure sonra sisiyor ama androidde L guncellemesi ile daha stabillige kavusacak ve zaten z2 gibi doannimi ust duzey olan bir telefon cokda tskilma yasamaz diye dusunuyorum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı