iPhone 6 vs iPhone SE

IOS işletim sisteminin 1 GB Ram ile yapabildiklerini Android 4 GB ile yapamıyor maalesef.
Ne yapamıyor mesela? Atom parçalamıyoruz telefonda. Alt tarafı sosyal medyada gezinip, telefonla konuşacaksınız.

Kesin yapamıyordur. Acaba Android kullandınız mı? Ondan bile emin değilim.
İşte kulaktan dolma bilgiler ile, 2012 yılından kalma bilgiler ile gelip böyle abuk subuk yorumlar yapıyorlar. Neymiş IOS'un 1GB RAM ile yaptığını Android 4GB RAM ile yapamıyormuş. Geçin bunları geçin. Anca kendinizi kandırırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@NookumPie Şu an 4 GB RAM'i olan Note 5 cihazını kullanıyorum. Android 7.0 güncellemesi geldi. Size göre çok hantallaşmıştır. Hiçbir kasma, donma veya takılma görmedim. 6s de kullandım. Şimdi dersiniz yav he he diye de ama söyleyeyim. Ben de beklemezdim fakat hiçbir şey yokken reset attı. Bayağı stabil çalışıyormuş.

Şu bir gerçek kimse inkar etmesin telefon ilk alındığı zaman ki performans ve 1 yıl sonraki performansı stabil ve istikrarlı verebilecek en iyi cihaz iPhone'dur. Android de aynı performansı verir diyen ya telefonu 1 sene kapalı tutmuştur ya da ağır fanboydur.

@Barış Tolon Kulaktan dolma bilgiler dediğiniz 3 yıl boyunca 3 GB RAM'li LG G3 kullandım ben.
Neden bu kadar atarlandınız? Android'in işletim sistemini yapıyordunuz da laf mı attım bu kadar sinirlendiniz? Önce bir sakin olun bence.

Ben zaten sakinim. Siz yanlış algıladınız. Ayrıca LG G3 çok fazla sorunlu bir modeldi zaten. LG yıllarca kronik sorunlar ile uğraştı. Ayrıca G3'ün 3GB RAM ile yapamadığı ve 1GB RAM ile IOS'un yaptığı, gerçekten telefon seçiminde önemli olan bir şey söyler misiniz?

Android de aynı performansı verir diyen ya telefonu 1 sene kapalı tutmuştur ya da ağır fanboydur.
Aynı şekilde bence sizler de çok ağır fanboy olmalısınız ki 1 GB RAM'li iOS 4 GB RAM'li Android'den daha stabil diyebiliyorsunuz. En son kullandığınız Android kesin S3, S4 veya G3 modelleri sırasındadır.

@Alperen4423 Bence siz ağır fanboysunuz. S8 ya da XZ Premium kullandınız mı mesela? Kalkıp da son çıkan 3000-3500 TL'lik Iphone ile giriş ya da orta seviye Android telefonu kıyaslarsan tabii öyle olur. Hiçbir amiral gemisi telefon 1 sene sonra akıcılığını kaybetmez ya da kasmaya başlamaz. Devir değişti gençler. Öyle savunulacak bir yanı yok artık. Yok daha stabil daha akıcı. 5 sene öncesinin lafları bunlar. Neyin ne olduğunu bilmeden herkes konuşuyor.

@Barış Tolon Yazımı 3 GB RAM ile yapamıyor olarak değiştirmiştim fark etmemişsin. LG hala kronik sorunlarla uğraşıyor, ben G3 de ki kasmayı başka hiçbir telefonda görmedim. Android 6 ile bir nebze çözdüler ama işe yaramadı. Beni bıktırdı. LG beni bıktırmasaydı G6 ile devam edecektim.
Ve o yazıyı her iki işletim sistemini kullanmış birisi olarak yazdım, bana böyle çıkışmanız hiç hoş şeyler değil.
@lookatme İki adet iphone karşılaştırma konusunu Android, IOS savaş alanına çevirmeye çalışıyorsunuz konuyu daha fazla uzatmayın.

@NookumPie Amacım kesinlikle o değil. Sadece yanlış bilinen şeyleri düzeltmeye çalışıyorum. Bu fiyata Xiaomi Mi6 almak varken gidip de onları almak bana pek mantıklı gelmiyor. Ona göre büyük ekranı, çift kamerası ve daha birçok avantajı var. Eğer o iki model arasında kalacaksanız önerim iPhone SE'dir. Hem daha performanslı hem de aralarında çok fazla boyut farkı yok. Tabi ki kişiden kişiye göre de değişiklik gösterir. Ben olsam yine de o fiyata Xiaomi Mi6'yı düşünürdüm.

1 senedir LG G4 kullanmaktayım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Sadece iPhone'unun olmasını isteyen kişiler alıyor bence. Yeterince memnundur yani Android kullananlar Starkçı hocamında dediği gibi :D telefon seçimi önemli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı