iPhone 6 vs iPhone SE

Yurtdışından cihaz edinebiliyorsan en iyisi olur. iPhone 7 128 GB modelini 2400 TL gibi bir fiyata edindim.

Yurt dışında da pahalı. Amerika ve Çin'de ucuz sadece. Oralardan getirtme imkanı varsa bence de mantıklı. Tabii garanti falan yok onu göze alman lazım.
Yurtdışında gene bizim ülkemize göre iyi hocam. Ben İtalya'dan Iphone 7 32gb modelini vergi iadesi falan 600 euroya almıştım. O zaman euro 3,60 TL civarlarındaydı. Şimdi 4,00 TL desek gene ucuza geliyor bizim ülkemizden. Hatta birisi internette hesabını yapmıştı. Fransa uçak bileti, Iphone 7 plus bir adette kruvasan yiyip gelsen gene ucuza geliyor demişti :)

Gene de pahalı. Gerçekten ucuz olması için Amerika veya Çin'den almak mantıklı olur.

En ucuz Amerika'da dediğim gibi. Orada fiyatı 649 dolarmış. Şu anda TL olarak 2300 TL civarlarına geliyor sanırsam. Oradan sonra en ucuz Kanada ve Japonya imiş.

Garanti konusuna geleceksek model numaralarına göre değişiyor. A17xx modellerinin Türkiye'de geçerli 1 sene garantisi var. Bilerek A17xx modellerinden almadım onun yerine A16xx modellerinden aldım evet garantisi olmayan modellerden fakat, A16xx modellerinin 2 sene garantisini en yakın olarak Yunanistan'da geçerli olarak kullanabiliyorsunuz. Türkiye ile servis hızlarıda sadece 3-4 gün oynuyor.

Amacınız hava atmak ise iPhone 6. Her yönüyle performans istiyorsanız Xiaomi Mi6 almanızı tavsiye ederim.

Şu bir gerçek kimse inkar etmesin telefon ilk alındığı zaman ki performans ve 1 yıl sonraki performansı stabil ve istikrarlı verebilecek en iyi cihaz iPhone'dur. Android de aynı performansı verir diyen ya telefonu 1 sene kapalı tutmuştur ya da ağır fanboydur.
Şuan s7 telefonumun 1. yılı doldu ve şunu açıkça söylemeliyim ki telefon ilk günkü gibi çalışıyor. Bu telefonda ne oyunlar oynadım, ne videolar izledim bir bilsen. Ne yapsam yapıyim ilk günkü gibi çalışıyor telefon. Ne olur fanboyluk yapmayı bırak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı