iPhone 6 vs iPhone SE

@Contos45 G4 kullanan 3 arkadaşımın da anakartı yandı maalesef. Umarım başınıza böyle bir şey gelmez. Telefonu çok ısındırmamaya bakın. :)

Son düzenleme:
LG hala kronik sorunlarla uğraşıyor, ben G3 de ki kasmayı başka hiç bir telefonda görmedim.
Katılıyorum. G3, G4 ve onun gibi bir sürü problemli telefonu var LG'nin. Son çıkan modelleri G5 ile V20'de bile böyle. Ancak IOS tarafında olduğu gibi sadece bir marka yok Android'de. LG'yi Android ile kısıtlamayın. Belli başlı modellerde zaten problemler oluyor. Ancak her Android telefona kasıyor gibi davranılması çok yanlış. 8 aydır Reeder P10S kullanıyorum. Yerli markanın fason üretim yaptığı bir telefon. Ne kadar kaliteli olabilir ki şimdi bu model? Bu modelde bile uygulamadan atma gibi, akıcılığını kaybetme gibi sıkıntılar yaşamadım.

Ya tamam arkadaşlar arkadaş ne istiyorsa onu alsın. Her insanın renkleri zevkleri farklıdır he tabi ben açık telefon istiyorum yazılım, program vs uğraşacağım diyorsa Android alsın tabi.

Şimdi ne yalan söyleyeyim bütçem tam 2000Tl üstüne çıkmak istemiyorum ama İOS deneyimi yaşamak istiyorum ve İphone 5 yavaş yavaş bitiyor. Ve SE'de almak istemiyorum çünkü cidden elime küçük geliyor yani ne yapıcam bilmiyorum. Ama büyük ihtimalle 6 alıcam.
Konu biraz Android vs. Apple durumuna dönüşmüş sanırım :) Kusura bakma yoğunluktan yazamadım bende. Evet Apple cihazlar biraz bütçe sarsabiliyor. Daha önce kullanmadıysan deneyebilirsin tabi. Ancak 6 modeli biraz zayıf kalıyor kullananlardan gördüğüm kadarıyla. Çok acelen yoksa 8 modelinin tanıtımını bekleyebilirsin aslında. Çünkü tanıtımın ardından almak isteyenler elindeki cihazları ucuza elden çıkarmaya çalışacaktır. Bu sayede daha uygun fiyatlara 6S modeli bulma şansın artar. Daha uygun fiyata dediysem tabii ki yarı yarıya değil :) Ben iki işletim sisteminide kullandım. Benim şahsi fikrim IOS daha stabil ve kullanım olarak daha uygun geldi bana.
Lütfen fanboyluğa çevirmeyelim olayı ben sadece kullanıcı olarak yorumumu söyledim :) Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi hiç birimiz telefonda atom parçalamıyoruz yada kuantum fiziği yapmıyoruz :) Sosyal medya, kamera vs yani. Ama mesela Sony kullanan arkadaşlarımdan daha bir tane "ohh çok memnunum" diyen bir kişi bile görmedim maalesef :) Android cihazlarda sevmediğim olay maalesef işletim sistemi donanım uyumu her cihazda aynı değil, bu durumda cihazdan biraz soğumaya sebep olabiliyor.

Bir de LG G4 modeli konusu geçmiş ama lütfen uzak durun o cihazdan. Kamerası ekranı harika bir cihaz fakat elinde yanmış kullanıcılardan biriyim ben de :) Öyle anakart falan değil bildiğiniz elde tutulamayacak hale geldi cihaz yere atmak zorunda kaldım alev alacak diye :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle arkadaşlar bu kadar bu işi abartmaya gerek yok ben sadece 2 İphone cihazdan hangisini almalıyım diye sordum. Ama bu İphone Android savaşı olmuş. Sorun yok eğer 1-2 ay içinde alırsam se alırım yoksa 3-4 ay sonra 6plus alıcam.

@mehmetisa14 6 Plus tavsiye etmiyorum kesinlikle. Büyük bir sarj sıkıntısı yaşarsınız maalesef.
6, 6s veya 6s Plus düşünün.

Lütfen yapmayın. 6 ile SE arasında donanımsal olarak hatrı sayılır bir fark var. Aynı şey kamera, batarya ve genel sistem performansı içinde geçerli. 6 artık kendinden geçmiş bir telefon SE kesinlikle tercihimdir. Benim'de burada satışa çıkardığım önceki telefonum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı