İşlemcinin sıcak çalışması zarar verir mi?

Sanırsam yanlış bakıyorsunuz hocam 100 derece olsa hem FPS düşüşü yaşarsınız hem oyun, bilgisayar kapanmaları yaşarsınız.

Ben işlemcim 80 dereceyi görünce endişelenmeye başlıyorum ve temizliyorum. 100 derece çok fazla ayrıca o derecede nasıl rahat oynuyorsunuz? Çok ısındığı için FPS'nin düşmesi veya oyunun sürekli donması gerekiyor.

Gece gece korkuttunuz bilgisayarı alalı iki hafta olmadı Vatan Bilgisayar bir hata yapmış olabilir mi oyundada FPS'im 60 altına düşmüyor genelde 75-90 arası hep.

Valla hocam ben 90 derece görünce benim kapanıyordu.
Garip, sitesinde 100 dereceye kadar diyor 101 olursa sistem güvenlik için kapatır kendini.

Gece gece korkuttunuz bilgisayarı alalı iki hafta olmadı Vatan Bilgisayar bir hata yapmış olabilir mi oyundada FPS'im 60 altına düşmüyor genelde 75-90 arası hep.
Hocam yeni bilgisayarda 100 derece normal değil kasayı geri götürün adam akıllı montajını yapsınlar. Vatandakiler fazla bilgili olmayabiliyor ya da jelatinini sökmemişlerdir işlemci fanının.

İki haftada işlemci 70 dereceyi bile görmez. Büyük bir hata var sanırım, termal macun yanlış sürülmüş veya soğutucu çalışmıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı