Kilo vermem durdu

ofsaytkaan31

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3500, GTX 1650, 16GB RAM
Meslek
Öğrenci
1 senede 43 kilo verdim daha da veriyorum ama ramazan ayından sonra kilo vermem bildiğiniz durdu. Ramazanda açlıktan metabolizma yavaşlamış olabilir mi? Ne yapmam lazım?

1 senede 43 kilo verdim daha da veriyorum ama ramazan ayından sonra kilo vermem bildiğiniz durdu. Ramazanda açlıktan metabolizma yavaşlamış olabilir mi? Ne yapmam lazım?
Kral o kadar nasıl verdin ya, 1 senede 130 dan 105 e anca düştüm. Önerdiğin beslenme programı falan var mı, hedef 85 90

Gayet normal. Belli donemlerde denize capa atan gemi gibi kalirsin. 43 kilo buyuk sabır gerektiriyor, baya iyi başarmışsın. Bence bu surecte onu korumayı ogrenmis ol, izin ver bedenin de bu duruma alışsın. Biraz daha alışınca sporla destekle, daha guzel toparlayip istedigin noktaya geleceksindir.
Bak tabi biz nihai hedefin, vücut yapın ( ektomorf, endomorf ve mezomorf ), boyun v.s. bilmiyoruz. Belki de normalsin. Cunku kilo verince insan halen daha kendini kilolu görebiliyor. Ben bu isin uzmani degilim, iki defa deneyimledigim icin rahat konusuyorum ve genelde boyla kiloyu orantılamak şaşmıyor. 1.80 boy varsa 80 kilo gibi...

Kral o kadar nasıl verdin ya, 1 senede 130'dan 105'e anca düştüm. Önerdiğin beslenme programı falan var mı, hedef 85 90.

Hocam haftada 5 gün koşu bandında 20 eğim 6 hızda yarım saat gidiyorum. Bir de bölgesel ağırlık çalışıyorum. Beslenme olarak da günde ortalama 100gr carb, kilomun 1.5 katı kadar protein, 60-70gr da yağ alıyorum. Eğer her gün 100gr carb almak zor gelirse carb cycle da deneyebilirsin. Mesela pazartesi günü 50 gr aldın, salı günü 150 aldın. Ortalaması 100 yapıyor. Ben şahsen böyle yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı