Sürprizbozan İnceleme Köklere dönüş yalanı: Assassin's Creed Mirage ve kırk haramiler DLC'si

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ubisoft aynı Fortnite gibi duruyor benim gözümde içerik basan bir firma kolay kolay batmaz adamların elinde Assassin's Far Cry gibi markalar varken hiç batmaz kendi görüşümdür fanboy falan değilim hemen saldırmayın :D
Bu düşüncenizi çürüten Telltale diye bir firma var hocam. Onların da Batman, Walking Dead ve Minecraft gibi markaları vardı, onlar da sürekli oyun basiyordu fakat battilar. İçerik üretmek bir firmanın batmasini engellemiyor. Ubisoft şu an AC oyunları hariç hep başarısız is yapıyor ve bu onların hem para hem değer kaybetmesini sağlıyor.

Satış yapıyor ama Ubisoft rekor kırdı bakın araştırın ben Ubisoft baticagini kesinlikle düşünmüyorum tam tersi yukselicegini düşünüyorum o potansiyel var onlarda kemik kitlesi var adamların hiçbir şey olmaz. Kotu dediğimiz oyunlar oynaniyor ve satıyor satan bir oyun firmaya nasıl batiracak siz kendinizle celisiyorsunuz Far Cry 7 ve ekstra Online tabanlı bir Far Cry oyunu daha gelecek şimdi batan firma bu bütçeyi nereden buluyor ya da Ubisoft çalışanları fanboy mu? Bu arada AC oyunları da yolda geliyor ne bileyim Crew yeni oyun çıkardı bana tam tersi gelir elde etmiş bir firma gibi geliyor severek de oynuyorum oyunlarını fiyatı da bu zamana kadar uygundu gerçi şu zamanda uygun diğer oyunların uçuk fiyatlarına baktığımızda.

Satış yapıyor ama Ubisoft rekor kırdı bakın araştırın ben Ubisoft baticagini kesinlikle düşünmüyorum tam tersi yukselicegini düşünüyorum o potansiyel var onlarda kemik kitlesi var adamların hiçbir şey olmaz. Kotu dediğimiz oyunlar oynaniyor ve satıyor satan bir oyun firmaya nasıl batiracak siz kendinizle celisiyorsunuz Far Cry 7 ve ekstra Online tabanlı bir Far Cry oyunu daha gelecek şimdi batan firma bu bütçeyi nereden buluyor ya da Ubisoft çalışanları fanboy mu? Bu arada AC oyunları da yolda geliyor ne bileyim Crew yeni oyun çıkardı bana tam tersi gelir elde etmiş bir firma gibi geliyor severek de oynuyorum oyunlarını fiyatı da bu zamana kadar uygundu gerçi şu zamanda uygun diğer oyunların uçuk fiyatlarına baktığımızda.
Size şöyle anlatayım hocam. Elinizde 10 çeşit meyve olsun. Elma, armut, muz gibi. Şimdi bu meyve çeşitlerinden sadece 2 tanesinin sattığını ve kalanının israf olduğunu yani satamadığını düşünün. Eh siz bu durumda zarar etmiş olursunuz. Çünkü 10 çeşit meyveyi para vererek ithal ettiniz ama sadece 2 çeşidini satabildiniz. Ubisoft'ta öyle. Her yil farklı farklı markalardan oyunlar yapıyorlar ama hiçbiri başarılı olmadığı gibi satmıyor. Burada Ubisoft'u savunan ve öven biri olarak siz bile AC ve FC oyunlarının ötesine gecemiyorsunuz. Halbuki bu adamlar sadece 2022'de 8, 2021'de Far Cry 6 hariç 4 oyun yaptılar. Fakat 2021-2022 arasındaki Ubisoft oyunları denince neredeyse herkesin aklına sadece Far Cry 6 geliyor ki Far Cry serisi bile yavaştan çalkantılı hal almaya başladı.
Öte yandan batan firma nasıl Far Cry 7 ve yeni AC oyunu yapıyor diyorsunuz yani belli ki Ubisoft'un olaylarından haberiniz yok. Skull and Bones'un belirsiz tarihe ertelenmesi, 6 ayda 10 oyunun iptal olması, cikis tarihi bile açıklanmayan Star Wars oyununun ertelenmesi, AC'ye bütçe ayırmak için başka bir serinin devam oyununun iptal olması, sunumlarında şov yapan Ubisoft'un son sunumunda salon kadar boyu olan küçük bir yerde sunum yapması, kendini başka bir şirkete satmaya çalışması(Evet bu gerçek. Ubisoft kendini satmaya çalıştı.) gibi durumlar var.
Ubisoft rekor kırdı demişsiniz. AC Valhalla tüm AC oyunları arasında en çok satan AC olduğu için diyorsunuzdur bunu. O da şundan kaybediyor. AC Vahalla ile aynı dönemde 1 ay arayla Watch Dogs Legion ve çakma Zelda diye adlandırılan Immortal Fenyx Rising çıkmıştı. Immortals zaten kimsenin umurunda olmadı, Watch Dogs ise çakıldı gitti. Hatta serinin muhtemelen son oyunu olarak kalacak orada. Eh 3 tane büyük oyundan sadece 1 tanesi başarılı olsa ne olur?
Fanboy değilim diyorsunuz ama pekte öyle sayılmazsınız.

Size şöyle anlatayım hocam. Elinizde 10 çeşit meyve olsun. Elma, armut, muz gibi. Şimdi bu meyve çeşitlerinden sadece 2 tanesinin sattığını ve kalanının israf olduğunu yani satamadığını düşünün. Eh siz bu durumda zarar etmiş olursunuz. Çünkü 10 çeşit meyveyi para vererek ithal ettiniz ama sadece 2 çeşidini satabildiniz. Ubisoft'ta öyle. Her yil farklı farklı markalardan oyunlar yapıyorlar ama hiçbiri başarılı olmadığı gibi satmıyor. Burada Ubisoft'u savunan ve öven biri olarak siz bile AC ve FC oyunlarının ötesine gecemiyorsunuz. Halbuki bu adamlar sadece 2022'de 8, 2021'de Far Cry 6 hariç 4 oyun yaptılar. Fakat 2021-2022 arasındaki Ubisoft oyunları denince neredeyse herkesin aklına sadece Far Cry 6 geliyor ki Far Cry serisi bile yavaştan çalkantılı hal almaya başladı.
Öte yandan batan firma nasıl Far Cry 7 ve yeni AC oyunu yapıyor diyorsunuz yani belli ki Ubisoft'un olaylarından haberiniz yok. Skull and Bones'un belirsiz tarihe ertelenmesi, 6 ayda 10 oyunun iptal olması, cikis tarihi bile açıklanmayan Star Wars oyununun ertelenmesi, AC'ye bütçe ayırmak için başka bir serinin devam oyununun iptal olması, sunumlarında şov yapan Ubisoft'un son sunumunda salon kadar boyu olan küçük bir yerde sunum yapması, kendini başka bir şirkete satmaya çalışması(evet bu gerçek. Ubisoft kendini satmaya çalıştı.) Gibi durumlar var.
Ubisoft rekor kırdı demişsiniz. AC Valhalla tüm AC oyunları arasında en çok satan AC olduğu için diyorsunuzdur bunu. O da şundan kaybediyor. AC vahalla ile aynı dönemde 1 ay arayla Watch Dogs Legion ve çakma Zelda diye adlandırılan ımmortal fenyx rising çıkmıştı. Immortals zaten kimsenin umurunda olmadı, Watch Dogs ise çakıldı gitti. Hatta serinin muhtemelen son oyunu olarak kalacak orada. Eh 3 tane büyük oyundan sadece 1 tanesi başarılı olsa ne olur?
Fanboy değilim diyorsunuz ama pek de öyle sayılmazsınız.

Rainbow tarzım değil deli gibi oynanıyor bu arada oyun içi içerikte satıyor Crew oynanıyor ve yine oyun içi puan satın alınabiliyor ben sadece benim hoşuma gidenleri oynuyorum her şeyi geçtim Microsoft firması Activision ve Blizzard satın alırken acaba firma batıyor diye mi satın aldı tabii ki hayır daha çok kazanç sağlamak için çünkü biliyor bu firmaların oyunlarının çok satıcağını. Ubisoft şirketi satabilir bu battığı anlamına gelmez buyurun makale her şeyi özetlemiş aşağıda bıraktım link. 10 TL oyuna vermeyen insanların çıkardığı saçmalık batma olayı tamamen. Hisse senedi değer kazanan bir firma nasıl batıyor garip, satılmak ile batmak aynı şey değildir biri iflas eder diğeri ortaklık kurar ya da parasına bakar bunun sebebi daha çok geliştirmekdir en büyük örneği elon musktır firma satıp büyüttü kendini.
Makale:
Burada bağımsız kalmaya yeterli imkanımız var demiş şimdi bu batıyor anlamınamı geliyor her şeyi geçtim niye batmıyor o zaman derler adama, meyve olayı tamamen saçma bir örnek bende size o zaman şöyle bir örnek vereyim meşhur dönerci mekanında 5-6 farklı çeşit var şimdi bu çeşitlerden hangisi çok satar tabii ki döner diğer oyunlara harcanan bütçede AC ve Far Cry serisi gibi değildir tahminim çok düşüktür bana göre bu firma hiçbir zaman batmaz bu yazımda burada kalsın 2-3 yıl sonra gülücük bırakırım :)

Bu arada fanboy demişsiniz benim için AC ve Far Cry serisi oynuyorum ve seviyorum diye fanboy oluyorsam köküne kadar fanboyum.

Biraz daha araştırma yaptım birçok firma talip satın almaya bu da firmanın kalitesini gösterir kötü olduğunu değil siz kötü bir mal alır mısınız almazsınız hepsi bu şirketin oyunlarının potansiyelinin farkında inşallah satılırda çok daha büyük bütçeli seriler görürüz çünkü Ubisoft serileri gerçekten güzel. (AC ve Far Cry)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı