Lenovo G510 laptopta macOS kurulumu sonrasında internete bağlanılmıyor

Serjez

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Lenovo G510 bilgisayarıma şu anda macOS Catalina 10.15.5 sürümünü kurmuş bulunmaktayım. Kurulum ekranında bu bilgisayar internete bağlanamıyor seçeneğini seçtim. Haihazırda Wi-Fi ve Ethernet'e bağlanmıyor, bu durumu nasıl çözebilirim (Wi-Fi kartıma ve Ethernet kartımın modellerine nereden bakacağımı bilmiyorum o konuda da)?

Bilgisayarımın özellikleri:
İşlemci: Intel i7 4700mq.
Ekran kartı(onboard): Intel HD Graphics 4000.
Ekran kartı(harici): AMD R7 265m.
Depolama: 256 GB SSD.
RAM: 8 GB.
Sesin de şu anda gelmediğini belirteyim. Her saniye aktifim istediğiniz her bilgiyi sağlamaya çalışacağım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet kablosu ile bağlamayı denediniz mi hocam?
Yok hocam deneyemedim, telefon üzerinden USB ile mobil veriyi paylaşmayı denedim lakin bir yanıt yoktu bilgisayarda. O durumda da bu aygıtı Mac'teki bir USB kapısına bağlayın diyor.

Yok hocam deneyemedim, telefon üzerinden USB ile mobil veriyi paylaşmayı denedim lakin bir yanıt yoktu bilgisayarda.
Bazı bilgisayarlarda USB ile internet bağlamaya çalıştığında bağlanmıyor maalesef nedenini ben de bilmiyorum ama ethernet kablosu ile bağlarsan sorunun çok büyük ihtimalle çözülecek. Bir de bilgisayarda Windows kurulu iken USB ile internet bağlamayı çalıştığında bağlanıyor muydu?

Bazı bilgisayarlarda USB ile internet bağlamaya çalıştığında bağlanmıyor maalesef nedenini ben de bilmiyorum ama ethernet kablosu ile bağlarsan sorunun çok büyük ihtimalle çözülecek. Bir de bilgisayarda Windows kurulu iken USB ile internet bağlamayı çalıştığında bağlanıyor muydu?
Evet hocam bağlanıyordu. Şu anda onboard ekran kartı dışında hiçbir şeyi kuramadım galiba ses, Bluetooth, Wi-Fi hiçbir şey yok. Yan bilgisayardan halledebilirim ama çok da bilgim yok hocam.
Maç uyumlu Wi-fi kartı gerekiyor.
Wi-fi kartımın modeline nereden bakacağımı bilmiyorum hocam.

Evet hocam bağlanıyordu. Şu anda onboard ekran kartı dışında hiçbir şeyi kuramadım galiba ses, Bluetooth, Wi-Fi hiçbir şey yok. Yan bilgisayardan halledebilirim ama çok da bilgim yok hocam.

Wi-fi kartımın modeline nereden bakacağımı bilmiyorum hocam.
Hocam ethernet kablosu bağlayın çok büyük ihtimalle bağlanacaktır.

Evet hocam bağlanıyordu. Şuanda Onboard ekran kartı dışında hiçbir şeyi kuramadım galiba ses, bluetooth, wifi hiçbir şey yok. Yan bilgisayardan halledebilirim ama çok da bilgim yok hocam.

Wifi kartımın modeline nereden bakacağımı bilmiyorum hocam.
Ses işini bununla halledin.

WiFi kartına AIDA64 ile bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses işini bununla halledin.

WiFi kartına AIDA64 ile bakabilirsin.
Windows'u silmediyseniz AIDA64 indirip bakabilirsiniz.

Eğer ethernet için gerekli kext yüklü değilse veye direkt desteği yoksa yine bağlanmayacaktır.
Windows yüklü değil, direkt temiz kurulum yaptım hocam. Ses sorununa da linkten bakıyorum şimdi.

Geri
Yukarı