macOS neden kullanılır?

Nasıl yok?
Dostum MacBook'larda bulunan ekrandan çok daha iyi ekranlı laptoplar vardır. İşletim sistemiyle alakası olmaz bunun.
Doğru laptop kullanman gerekir.

Renk ayarlarını da ilgili grafik birimin sürücü programı ile yapabilirsin.

Bilmiyorum ama 0.25 eğim ile 0.25999 gibi arasında fark olabilir ve Windows bunu göstermiyor olabilir.
Hocam kabul edelim iş için mac daha iyi.

Hocam kabul edelim iş için mac daha iyi.
Dostum macOS kullanmam için bir neden yok ki. Kodumu Windows'ta da GNU/Linux'ta da yazarım yani.
Hem Magnet'ın bile 5-7 Dolar ile satıldığı bir işletim sisteminde çoklu pencerelerle nasıl iş yaparım?
GNU/Linux daha verimli bu anlamda.

Hayır macden bahsediyorum çizim falan uğraşıyorsanız ve bundan para kazanıyorsanız mac daha iyi.
Çizim için iPad'ler iyidir. Hem grafik tablet ile çizim yapılır. Uygun donanımlar ve programlar ile her işletim sisteminde kullanılabilir. Bu bir standart değil.

iPad'e standart denilir mi bilemem o kadar uzmanı değilim ama çizimlerde iyi olduğunu görüyorum.

Nasıl yok?
Dostum MacBook'larda bulunan ekrandan çok daha iyi ekranlı laptoplar vardır. İşletim sistemiyle alakası olmaz bunun.
Doğru laptop kullanman gerekir.

Renk ayarlarını da ilgili grafik birimin sürücü programı ile yapabilirsin.

Bilmiyorum ama 0.25 eğim ile 0.25999 gibi arasında fark olabilir ve Windows bunu göstermiyor olabilir.

Adobe programlarının Windows'ta sakat çalıştığını düşünüyorum. Haklısın bu konuda.
Ben burada 2015, 2017, 2019 falan günümüze kadar üretilmiş tüm iMac ve MacBook cihazların ekran standartlığından bahsediyorum, işletim sisteminden kaynaklı demedim zaten, Apple'ın kullandığı ekran renk kalibre standartlığından bahsettim. Yaptığım tasarım dosyası, diğer Mac ekranlarında da aynı renklerde ve aynı kalitede gözüküyor diyorum. Yani Mac cihazların kalibre ayarları bir standartta, yıldan yıla üretimden üretime değişmiyor. Siz ise bana spesifik ekranlardan bahsediyorsunuz. Tüm Mac ekranlarının standart kalibrede oluşunu spesifik bir kaç ekran modeli ile karşılaştırmak abes. Yani benim çalıştığım müşteri sizin söylediğiniz spesifik ekranı kullanmıyor; benim çalıştığım şirket çalışanları sizin söylediğiniz spesifik ekran modelini kullanmıyor. Ben onlara "Ya siz doğru renkleri görmek istiyorsanız şu model spesifik ekran kullanın" diyemem, haddime değil. Fakat tasarım-baskı sürecince herkeste Mac cihaz varsa, tasarım dosyası elden ele gitse de herkesin gördüğü renkler, benim gördüğüm ile aynı. Sırf bundan dolayı Windows cihaz kullanmasına rağmen ekran olarak eski Mac ekranları kullanan kişiler de var.

Ben burada 2015, 2017, 2019 falan günümüze kadar üretilmiş tüm iMac ve MacBook cihazların ekran standartlığından bahsediyorum, işletim sisteminden kaynaklı demedim zaten, Apple'ın kullandığı ekran renk kalibre standartlığından bahsettim. Yaptığım tasarım dosyası, diğer Mac ekranlarında da aynı renklerde ve aynı kalitede gözüküyor diyorum. Yani Mac cihazların kalibre ayarları bir standartta, yıldan yıla üretimden üretime değişmiyor. Siz ise bana spesifik ekranlardan bahsediyorsunuz. Tüm Mac ekranlarının standart kalibrede oluşunu spesifik bir kaç ekran modeli ile karşılaştırmak abes. Yani benim çalıştığım müşteri sizin söylediğiniz spesifik ekranı kullanmıyor; benim çalıştığım şirket çalışanları sizin söylediğiniz spesifik ekran modelini kullanmıyor. Ben onlara "Ya siz doğru renkleri görmek istiyorsanız şu model spesifik ekran kullanın" diyemem, haddime değil. Fakat tasarım-baskı sürecince herkeste Mac cihaz varsa, tasarım dosyası elden ele gitse de herkesin gördüğü renkler, benim gördüğüm ile aynı. Sırf bundan dolayı Windows cihaz kullanmasına rağmen ekran olarak eski Mac ekranları kullanan kişiler de var.
Ben müşterin için demedim zaten. Kendi çizimlerinden monitöründen doğru renk al diye belirttim.
Kalibre ettiğin monitördeki rengi, ben kalibre edilmiş şekilde görmeyeceğim monitörümde. Senin çizimini daha belirgin yapman için gereklidir ve sadece Apple standartlarıyla iyi olmuyor bu.

Pikselleşme olayı olduğunu dediğin için daha iyi monitör kullanılırsa böyle bir sorun olmaz bence.

Şahsen param olsa düşünmeden MacBook alırdım. Ya da iMac. Windows 11 hatalarla geldi. macOS çok çok daha stabil. Hem tasarım açısından hem de programları daha optimize çalıştıran ve genellikle video, beat, produksyon gibi işlerde rahatça çalıştığınız ve kullanım açısından çok çok daha iyi. (Huawei Matebook D14 kullanıyorum Apple fanboyu değilim.)

Geri
Yukarı