Manjaro GNOME vs Fedora GNOME

Hocam ben de Fedora kurarken sorun yasadim. Digerlerine de basariyla kurdun ama cekirdek guncelledigim zaman sistem acilmiyordu. Bir Manjaro'da ayarlardan cekirdek guncelleyince Nvidia icin de bir yazilim indiriyor, guncelleniyor.
nvidia-dkms bahsettigin yazılım muhtemelen. Endeavour OS ve Pop!_OS Nvidia boot option ile kurduğunda yanılmıyorsam onunla kurulu geliyor zaten. Endeavour OS nvidia-inst diye bir script kullanıyor nvidia drivlerlarini kurmak için nvidia-dkms ve sürücüyü otomatik kuruyor ve güncelleme sırasında dkms ile güncelledigi için corela beraber sürücü de yükseliyor.

Codecleri kurmasan oyundan ses gelmeyecek yani? Guzel hayal gucuymus.

Kulağı tersten tutmayı ne kadar çok seviyorsunuz.
Ses çıkar (Belki de çıkmayabilir)
Ya da belki takılır donar çöker.
Sen de hep takılmış plak gibi "NVIDIA çalışmıyor yaaa" dersin.

Kulağı tersten tutmayı ne kadar çok seviyorsunuz.
Ses çıkar (belki de çıkmayabilir)
Ya da belki takılır donar çöker.
Sen de hep takılmış plak gibi "NVIDIA çalışmıyor yaaa" dersin.

Bahsettigin codecler oyun oynarken birak calismayi, hafizaya bile yuklenmiyor. Oyuna niye etkisi olsun. Bu nasıl bir hurafedir.

Ekran kartı kurulurken hangi libleri beraberinde kurar hiç bakmamışsın belli ki.
Aksaray ve mülki amirleri için 1 Mayıs işçi ve emekçi dövme bayramında benden bu kadar.

Yok canim biz nerden bilelim.
Hocam merhaba, Gnome 46'ya artık tema yüklenmiyor mu? Legacy diye bir kısım var orada birkaç yüklediğim temaları seçtim lakin dosya yöneticisi, ayarlar, firefox, diğer uygulamalar falan teması değişmedi. Eskiden böyle değildi sanki. Tamamen temalayabilliyorduk.

Hocam merhaba, Gnome 46'ya artık tema yüklenmiyor mu? Legacy diye bir kısım var orada birkaç yüklediğim temaları seçtim lakin dosya yöneticisi, ayarlar, firefox, diğer uygulamalar falan teması değişmedi. Eskiden böyle değildi sanki. Tamamen temalayabilliyorduk.
gtk-4.0 configine linklemen lazım gtk-3.0 configini.

Emin degilim gercekten uzun zamandir Plasma kullaniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı