Markaları değerlendirin

Fiyatı sadece donanım maliyeti belirlemiyor ki hocam. Öyle olsa Apple şu an en ucuz telefonları çıkaran olurdu. iOS etkisi var bilinen olarak ama en çok sadık bi müşterisine sahip olmasından kaynaklanıyor. Çöp satsa alınırım diyen müşterisi çok iken fiyatlar az bile.
iOS etkisi mi? Evet Android'den daha stabil fakat eskisi kadar uçurum yok. En azından Android telefonum arkadaşımın telefonu gibi Whatsapp'tan mesaj gelince servislik olmadı. iPhone son zamanlarda yaptığı şeyler yüzünden "sadık" kitlesinin çoğunu kaybetti zaten. Geriye kalanın çoğu "ABİİİ EPIL YAAA".

Kardeş hayırdır kuyruk acın mı var? Ben 10.000 TL'ye iPhone alınır falan mı dedim? Ayrıca istersem 50 TL'lik telefonu kullanırım istersem 10.000 TL'lik size giren çıkan mı var? Duvara anlatıyorum tabii şuan çizerek anlatmam lazım.

Kendi ülkesinde pahalıya satılmıyor. Türkiye'ye gelirken üstüne konulan vergi ve dolar kuru ile pahalanıyor. Amerika'da alan adam iPhone almak için 2-3 ay çalışmıyor. Yinede pahalı olduğunu düşünen insanlar çok. Ayrıca bir olay da düşük donanımlarla yüksek performansı yakalamak. Belkide onu yapabildikleri için satılıyordur.
Fiyatlarını takip ediyor musunuz bilmiyorum ama Amerika'ya göre de fiyatları pahalı. Evet adamlar 1 asgari maaşa alabilir fakat sürekli fiyatları yükseltiyorlar. Bize çok uygun gelmesinin sebebi tüketim toplumu olmamız. Bizim ülkede 1 asgari maaşa alabiliyor olsak zaten "ABİ EPIL YAAA" kitlesinden kurtulacağız ve gerçekten markayı takdir edenler alacak fakat bizim ülkede öyle değil. Dünyada tek Apple yok illa Apple almak zorunda değilsin. İlla Apple alacağım diyorsan daha ucuz eski modellerini alabilirsin. Son seri ile bir önceki serinin arasında çok az fark var. Fazladan 5000-6000 TL verilmesi zaten anlamsız.

Eklemeyi unutmuşum evet bir telefona 10,000 TL verince bizden giren çıkan oluyor. Üretmediğimiz halde dışarıya para gönderince cari açık büyüyor. Tek senle etkilenmiyor "bizle" etkileniyor fakat sonuçta giren çıkan "hepimize". Üretmeyi öğrendiğimizde sıra bol keseden para harcamaya gelir.

iOS etkisi mi? Evet Android'den daha stabil fakat eskisi kadar uçurum yok. En azından Android telefonum arkadaşımın telefonu gibi Whatsapp'tan mesaj gelince servislik olmadı. iPhone son zamanlarda yaptığı şeyler yüzünden "sadık" kitlesinin çoğunu kaybetti zaten. Geriye kalanın çoğu "ABİİİ EPIL YAAA".

Fiyatlarını takip ediyor musunuz bilmiyorum ama Amerika'ya göre de fiyatları pahalı. Evet adamlar 1 asgari maaşa alabilir fakat sürekli fiyatları yükseltiyorlar. Bize çok uygun gelmesinin sebebi tüketim toplumu olmamız. Bizim ülkede 1 asgari maaşa alabiliyor olsak zaten "ABİ EPIL YAAA" kitlesinden kurtulacağız ve gerçekten markayı takdir edenler alacak fakat bizim ülkede öyle değil. Dünyada tek Apple yok illa Apple almak zorunda değilsin. İlla Apple alacağım diyorsan daha ucuz eski modellerini alabilirsin. Son seri ile bir önceki serinin arasında çok az fark var. Fazladan 5000-6000 TL verilmesi zaten anlamsız.
Konuyu çok yanlış anlamışsın. Benim zaten halihazırda telefonum var. Apple alıcam felan demedim. Arkadaş başka konudan duyduklarını idrak etmeden konuşmuş. Biri 17.000 TL yazmış yeni iPhone'a bende 11.000 TL çıkış fiyatı olduğunu ve 11.000 TL'nin az para olmadığını belirttim. Yanlış anlamış üstüne gereksiz tepki göstermiş.

[emoji23]
PSX_20181016_003706.jpeg

Konuyu çok yanlış anlamışsın. Benim zaten halihazırda telefonum var. Apple alıcam felan demedim. Arkadaş başka konudan duyduklarını idrak etmeden konuşmuş. Biri 17.000 TL yazmış yeni iPhone'a bende 11.000 TL çıkış fiyatı olduğunu ve 11.000 TL'nin az para olmadığını belirttim. Yanlış anlamış üstüne gereksiz tepki göstermiş.
Yorumumda size yüklenmişim gibi algılanıyor fakat soruları cevapladığım yerler haricindekileri "kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" olarak söyledim.
Bu ülkede gerçekten böyle bir kitle var. Sırf bu kitle ve Steve Jobs'ın ölümünden sonra yapılan yanlış politikalar yüzünden Apple'a karşı sevgimi kaybettim.

Bu forumda ne zaman bunlara ters giden bir şey yazsam birden barbar hale bürünüyorlar ve bunları gördükçe eğleniyorum :D. Sen kıyafete 200 lira veren adama laf atıp her sene aynı özelliklere sahip telefonu kat kat daha fazla fiyata satan firmayı savun işte bunlara 'Fan' deniyor galiba :D
Adamın parası var ki alıyor arkadaşım. Neden zoruna gidiyor? Bu kadar insanları düşünüyorsan fakirlere yardım etsene. Apple'a vereceğin paralar ile insanlara yardım et o zaman. Biz malız alıyoruz sen akıllısın bu kadar basit. Tartışmaya bile gerek yok. Bomba atıp kaçıyorsun. Yüz yüze yemiyor, sallayıp kaçıyorsun.
Ellerinde imkan olsa yeni çıkan Apple modelini elde etmek için mağazanın önünde 1 hafta erken gidip kamp kuracak kişilerle tartışmak :D
Tartışma ulan o zaman tartışma. Sabır testi sanırım bu. Ben elendim, sen kazandın.

Adamın parası var ki alıyor arkadaşım. Neden zoruna gidiyor? Bu kadar insanları düşünüyorsan fakirlere yardım etsene. Apple'a vereceğin paralar ile insanlara yardım et o zaman. Biz malız alıyoruz sen akıllısın bu kadar basit. Tartışmaya bile gerek yok. Bomba atıp kaçıyorsun. Yüz yüze yemiyor, sallayıp kaçıyorsun.

Tartışma ulan o zaman tartışma. Sabır testi sanırım bu.

Ben burada Apple firmasına veya alan insanlara laf etmedim takım tutar gibi firma destekliyorsunuz değinmek istediğim nokta bu :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı