Markaları değerlendirin

Helal kardeşimeee maviden giyinip pantolana 200 lira para verecek kadar gerizekalı değilsin fakat Apple'ın düşük donanımlarla ürettiği telefonu 10.000 Tl'ye alacak kadar zekisin şu forumda herkes kanser oldu yemin ediyorum.
:(
PSX_20181015_233425.jpeg

Babamda Renault Fluence vardı. Ufak bir kaza oldu. Ters yönden gelen eleman bize önden çarptı. Bizim de hızımız maksimum 20-30 arasındadır. Kalkıştaydık. Araba o ufak dokunuşla bile 5000 TL'lik masraf çıkardı.

O günden sonra Renault'tan uzağım ben :)
Ne zaman moderatörlükten çıktın? Yoksa ben mi uzun süredir girmediğim için bir şeyi kaçırıyorum?
Renault ve Dacia aynı marka olmakla beraber Renault hep plastik kalitesi olarak düşük kalite kullanıyor, konforu pek iyi olmuyor, motoru kucağa alınıyor (DCi motor en dandik dizel olarak bilinir) ve süspansiyon olarak taşın üzerinden geçerken sanki taşa temas ediyorsunuz gibi ediyor. En basit örnek dayımın 2016 model 1.6 DCi motor Renault Captur arabası. Araç virajda 90 ile giderken çok savuruyor, yokuş aşağı inerken ufak bir engel gelse direksiyon kontrolü elden gidiyor.

Maliyeti daha düşük olmasına rağmen neden maliyeti daha yüksek telefonlardan bile pahalı satılıyor? Bizim ülkede nedir bu Apple sevdası anlam veremedim. Artık iPhone'u çoğu kişi hava için alıyor.
Fiyatı sadece donanım maliyeti belirlemiyor ki hocam. Öyle olsa Apple şu an en ucuz telefonları çıkaran olurdu. iOS etkisi var bilinen olarak ama en çok sadık bi müşterisine sahip olmasından kaynaklanıyor. Çöp satsa alınırım diyen müşterisi çok iken fiyatlar az bile.

Helal kardeşimeee maviden giyinip pantolana 200 lira para verecek kadar gerizekalı değilsin fakat Apple'ın düşük donanımlarla ürettiği telefonu 10.000 Tl'ye alacak kadar zekisin şu forumda herkes kanser oldu yemin ediyorum.
Kardeş hayırdır kuyruk acın mı var? Ben 10.000 TL'ye iPhone alınır falan mı dedim? Ayrıca istersem 50 TL'lik telefonu kullanırım istersem 10.000 TL'lik size giren çıkan mı var? Duvara anlatıyorum tabii şuan çizerek anlatmam lazım.
Maliyeti daha düşük olmasına rağmen neden maliyeti daha yüksek telefonlardan bile pahalı satılıyor? Bizim ülkede nedir bu Apple sevdası anlam veremedim. Artık iPhone'u çoğu kişi hava için alıyor.
Kendi ülkesinde pahalıya satılmıyor. Türkiye'ye gelirken üstüne konulan vergi ve dolar kuru ile pahalanıyor. Amerika'da alan adam iPhone almak için 2-3 ay çalışmıyor. Yinede pahalı olduğunu düşünen insanlar çok. Ayrıca bir olay da düşük donanımlarla yüksek performansı yakalamak. Belkide onu yapabildikleri için satılıyordur.

Son düzenleme:
Kardeş hayırdır kuyruk acın mı var? Ben 10.000 TL'ye iPhone alınır falan mı dedim? Ayrıca istersem 50 TL'lik telefonu kullanırım istersem 10.000 TL'lik size giren çıkan mı var? Duvara anlatıyorum tabii şuan çizerek anlatmam lazım.

Kendi ülkesinde pahalıya satılmıyor. Türkiye'ye gelirken üstüne konulan vergi ve dolar kuru ile pahalanıyor. Amerika'da alan adam iPhone almak için 2-3 ay çalışmıyor. Yinede pahalı olduğunu düşünen insanlar çok. Ayrıca bir olay da düşük donanımlarla yüksek performansı yakalamak. Belkide onu yapabildikleri için satılıyordur.
iPhone nin donanımı düşük mü? Sadece gereksiz CPU gücü var millet de çok iyi telefon olduğunu sanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı