Masaüstü bilgisayarı TV'ye bağlamak

Samsung Smart LED TV kullanıyorum ben monitör olarak. Sonuç gayet başarılı. Tek sıkıntısı, monitör kadar yakın oturulamaması. Gaming modu var bendeki ürünün.

Samsung Smart LED TV kullanıyorum ben monitör olarak. Sonuç gayet başarılı. Tek sıkıntısı, monitör kadar yakın oturulamaması. Gaming modu var bendeki ürünün.
Eğer monitör ve TV karışık kullanacaksanız 28" veya 32"'lik modellere bakın. Bu modellere yakın oturabilirsiniz. Ama 32+ için en az 1.5M lazım.

Üşenmedim tv ye bağladım pc yi. Oyuncu moduna almadın mı pc ye göre yavaş hareket ediyor. Ama oyun moduna alınca pc den farkı kalmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Coovahkon Teşekkürler üstat. Umarım alacağım TV'de de vardır o mod. Anladım bakalım almaya gittiğimde orada bir bakarım açıkta varsa. Peki 200 HZ olan Samsung veya LG bir TV alsam 400 HZ göre ne fark olur.

Son düzenleme:
Ekran yenilenme hızı artmış oluyor.Ama daha Tv lerde 200 üstü geçilmedi diye biliyorum yayın hızı olarak.Bende ki lg 800 hz ama bir fark yok şimdilik.

@Coovahkon Teşekkürler üstat. Umarım alacağım TV'de de vardır o mod. Anladım bakalım almaya gittiğimde orada bir bakarım açıkta varsa. Peki 200 HZ olan Samsung veya LG bir TV alsam 400 HZ göre ne fark olur.
Şöyle. TV'lerde reel 200, 400, 600 Hz gibi yenileme hızları yoktur. Bunların panelleri ayrı bir donanım ile hızlandırılır. Mesela @Mirkan Şenol abimizde 400Hz'lik Samsung TV var. GTX780 SLI ile kullanıyor ama ne yaptıysa 60Hz üstüne çıkartamadı.

Şöyle. TV'lerde reel 200, 400, 600 Hz gibi yenileme hızları yoktur. Bunların panelleri ayrı bir donanım ile hızlandırılır. Mesela @Mirkan Şenol abimizde 400Hz'lik Samsung TV var. GTX780 SLI ile kullanıyor ama ne yaptıysa 60Hz üstüne çıkartamadı.
Demek istediğin 2 ay önce Vatan Bilgisayar'a gittiğimde orada adama sordum. Adamın dediği 200 HZ olursa 400 Hz'e göre 10 ile 15 FPS arası bir kayıp yaşarsın demişti. Bunu anlamış değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı