Mimarlık çizimi için 60 bin TL laptop önerisi

Bütçe
60.000₺

LyningDwarf

Kilopat
Merhaba mimarlık çizimlerim için iş bilgisayarı arıyorum. Bütçem 60.000₺'ye kadar.
Dosya aktarırken yavaş kalmayacak, çizim yaparken donmayacak/kasmayacak, ilerleyen günlerde yavaşlamayacak yüksek performanslı laptop arıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Merhaba mimarlık çizimlerim için iş bilgisayarı arıyorum. Bütçem 60.000₺'ye kadar.
Dosya aktarırken yavaş kalmayacak, çizim yaparken donmayacak/kasmayacak, ilerleyen günlerde yavaşlamayacak yüksek performanslı laptop arıyorum. Önerilerinizi alabilir miyim?

Bir de yanında laptoptaki aynı RAM'den söyleyip 32 GB yaparsan uzun yıllar götürür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı 8 GB yeterli olur mu dersin?

Onu sen daha iyi bilirsin ekran kartlarında ki VRAM boyutlarının artmasının sebebi oyunların yüksek ram tüketimlerinden kaynaklı.

Mimarlık programlarının ram tüketimi nedir ne değildir sen daha iyi bilirsin. Benim bildiğim AutoCAD'e fazlasıyla yeterli olur 8gb VRAM. Render tarafında da varsanız yeterli olmayabilir o programların ne kadar ram tükettiğini bilmiyorum ama VRAM tükenince ekran kartı durmuyor bilgisayarda ki ramden çekmeye devam ediyor tabi performansı daha düşük oluyor öyle ama sıkıntı yaşatmaz. Bilgi İşlemciniz varsa daha iyi bilgi verebilir bu durum hakkında.

Tabi arkadaşın attığı macbook her işini görür render ve diğer programlar konusunda. Kullanan İOS arayüzü hakkında bilgiliyse ona da yönelseniz olur.

Çizim vs is için arıyorsan kesinlikle gaming laptop alma, ne taşınır ne kucağa alınır, sarj vs... Bir iş yapacak olursun üşenir açmazsın. 49k linki atılan laptop da Hb de 42k. 50 ye Asus Rog Strix alırsın zaten ama oyun oynamayacaksan hiç gerek yok. Profesyonel ultrabooklara bakacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı