Moderatörler sürekli Sosyal'de mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Moderatör deyince aklımıza önünde gözü sürekli monitöre bakan 10 parmak klavye kullanan memur tipler geliyor. Halbuki öyle bir durum yok. Görevi bırakmış bazı moderatörler üyelerden daha az sitede vakit harcıyordu.

Moderatörlerin de kendi özel hayatları var. Onlar da oyun oynayıp müzik dinliyorlar.

Kendimi seneye moderatörlüğe hazır hissettiğimde başvuru yapacağım. Şu an günde en az 5-6 saat buradayım. Saat 8.00'de kalkıp 14.00. 15.00 civarına kadar bakarım. Gerçek hayatta çok sosyal olmama rağmen, buraya en az 6 saat ayırabiliyorum, eğer moderatör olursam büyük ihtimalle 7 civarına çıkar. (Eğer seneye moderatör olursam kendime not gibi oldu ama neyse :D)

Moderatörler asosyaldir.
Moderatör gördüğünüz yerde tüm mesajlarına spam kahkaha atın size bir şey diyemez çünkü forumun en alt rütbesidir, ne derseniz yaparlar :D

İşin şakası bir yana belirli bir saati var herkesin. O saatlerde konuların onaylanmasından, raporlardan ve genel düzenden sorumlu. 7/24 burada kalamazlar onlar da insan :) (Ben robot olduğum için moderatörlük zamanımda çoğunlukla buradaydım.)

Özetle heveslenen arkadaşlar için güzel bir deneyim lakin büyük ve yorucu bir sorumluluk da söz konusu. Denetim saatiniz boyunca yoğunluk nedeniyle kalkıp bir çay içecek vaktiniz bile olmayabilir. Bu nedenle moderatörler bayağı büyük iş yapıyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı