R9 380 vs R9 280X

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum bunun açıklaması zaten yapıldı. 600 ve 700 serisi Feature Level 1 veya D3D12 API 12_0. Adamlar bunu API 12 yazarak belirtmişler. Temel DX12'ye de direkt olarak DirectX 12 denilmiş. 400 serisi kesin olarak DX12 alacak. GTX 580, GTX 590 hala güçlü kartlar. FX işlemci ile bunları kullanan varsa yaşadı diyebilirim sanırım.

Dostum bunun açıklaması zaten yapıldı. 600 ve 700 serisi Feature Level 1 veya D3D12 API 12_0. Adamlar bunu API 12 yazarak belirtmişler. Temel DX12'ye de direkt olarak DirectX 12 denilmiş. 400 serisi kesin olarak DX12 alacak. GTX 580, GTX 590 hala güçlü kartlar. FX işlemci ile bunları kullanan varsa yaşadı diyebilirim sanırım.

Ben bir yerde nVidia Fermi DX. 12 desteği üzerinde hala çalışıyor diye duymuştum o yüzden söyledim. Acaba işi çözdüler mi?
FX'lerin içine çok yarayacak dediğiniz gibi. Genel olarak herkesin performansı yükselecek gibi görünüyor. Ama bu, bize sürekli yeni ürünler almaya iten firmaların hoşuna gitmeyecektir. DX. 12 ile yükselen performanslarımızın önünü berbat oyun optimizasyonlarıyla falan tıkarlar bence. :cry::cry::cry:

Yani render ile uğraşmasam emin olun FX 8150'yi değiştirmezdim. DX12 ve üstüne yapılacak O.C ile tadından yenmezdi. Bazı oyuncular "Ben ne yapayım NM'yi, soketin üretim teknolojisini? Ben alacağım salt FPS'e bakarım" diyor. Böyle oyuncular için DX12'nin çekirdek sınırlamasının olmaması çok işe yarayacak. Benim beklentim çok yüksek DX12'den. Zira bu kadar zaman üzerinde çalıştılar. Hata olsa bile zaman içerisinde bu hata düzelecektir ve daha da performanslı hale getirilecektir.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Geç yazmamın sebebi Türkçe kurallarına uymayan mesaj nedeniyle uyarı aldım.:(

Bir kere R9 380 ve R9 280X, DX12'yi aynı temel Directx 12 üzerinden destekliyor.
DirectX 12 ve Feature Level Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
R9 285 ile R9 280x ile aralarında 3-5 FPS fark var ve bu fark R9 380 ile daha da kapandı. Yani R9 380 alman daha mantıklı olacaktır. Fakat 3D ve Vray ile uğraşıyorsan Cuda çekirdekleri daha kullanışlı olduğu için GTX 960'a yönelmeni tavsiye ederim.
GTX 960'ın R 9380'e göre tasarım programlarında ne kadar bir + sı olur.Yani R9 380 almam oyun bakımından şuan için daha performanslı gözüküyor ama tasarım bakımından yetersiz mi kalır?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.Geç yazmamın sebebi Türkçe kurallarına uymayan mesaj nedeniyle uyarı aldım.:(

GTX 960'ın R 9380'e göre tasarım programlarında ne kadar bir + sı olur.Yani R9 380 almam oyun bakımından şuan için daha performanslı gözüküyor ama tasarım bakımından yetersiz mi kalır?

SolidWork gibi programlarda ekran kartı çok da önemli değil. R9 380 alabilirsin yani. Render gibi işler için nVidia kartlar daha kullanışlıdır ama sanırım işiniz render değil katı modelleme programları?

SolidWork gibi programlarda ekran kartı çok da önemli değil. R9 380 alabilirsin yani. Render gibi işler için nVidia kartlar daha kullanışlıdır ama sanırım işiniz render değil katı modelleme programları?
Evet şu anlık sadece modelleme ile uğraşıyorum ama ekran kartı almak sonuçta ileriye dönük yatırım olduğundan 380 ile render yapılabilir mi? diye sormuştum.

Sizce r9 380 nin hangi modelini almak daha mantıklı? Şuan aklımda ( Sapphire R9 380 NITRO Dual-X 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı ) bu kartı almak var fakat aynı kartın OC lu olanı ( Sapphire R9 380 NITRO Dual-X OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı ) da var kartın OC modelinin bir farkı yok gibi görünüyor veya OC lu olanı alırsak bizde OC yapa biliyor muyuz? Birde MSİ modeli var fakat bunun özellikleri daha düşük ama soğutması daha iyidir diye düşünüyorum. ( MSI R9 380 GAMING 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı ) Birde eğer bilginiz varsa ekran kartı ile birlikte power da almam gerekicek 600,650w gold sertifikalı power öneriniz varsa sevinirim.Biliyorum sizleri bolca soru yağmuruna tuttum ama bu sorular benim için çok önemli.Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorumlarınızı bekliyorum. :technopat:

Yapılır tabiiki. Yapılamaz diye bir şey yok.
Çok yorum yapmayıp kısa kesiyim. Almanız gereken kart bu.
Sapphire 11242-12-41G R9 380 ATI
"O.C" ibareli olanlara da olmayanlara hız aşırtma yapabilirsin.

Güç kaynağı olarak bu yeterli olur.
Corsair CP-9020048-EU Güç Kaynağı Ünitesi
Teşkkür ederim güç kaynağı olarak onu alacağım fakat Sizin önerdiğiniz ekrankartı nın bellek kapasitesi 2gb o zaman ben Sapphire 4gb olanından alayım.Peki MSİ modeli hakkında ne düşünüyorsunuz soğutması daha iyi fakat Bellek Hızı ve Çekirdek Hızı daha düşük acaba Sapphire modeli oc yapılıp mı veriliyor,eğer öyleyse MSİ alıp kendim yaparım OC'u

2G modeli alın. R9 380 için yeterli. Sapphire ve MSİ 380 karşılaştırmalarına bakabilirsin. Sapphire daha fazla performans verir sıcaklığı 1 derece fazladır. En fazla O.C potansiyeli Sapphire'de var.

2G modeli alın. R9 380 için yeterli. Sapphire ve MSİ 380 karşılaştırmalarına bakabilirsin. Sapphire daha fazla performans verir sıcaklığı 1 derece fazladır. En fazla O.C potansiyeli Sapphire'de var.
Çok teşekkür ederim büyük ihtimal Sapphire alacağım fakat 4gb versiyonunu almayı düşünüyorum benim bu kartı en aşağı 4,5 yıl kullanmam gerekicek o yüzden 2gb ileride çıkacak oyunlarda sorun yarata bilir diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı