Reddit'te bulunan Xmonad konfigürasyonu nasıl uygulanır?

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu temayi uygulamak istiyorum fakat xmonadi nasıl kullanabilecegim hakkinda bir fikrim yok. 6 yil onceki bir Config oldugu icinde kodlarin bazilarinin degismesi gerekiyormus yani xmonadi gercekten bilen birisine ihtiyacım var. Discord'da unix nest adli sunucuya sordum fakat orada da sadece 1 kisi yardim ediyor onun da isi var ve ugrasmak istemiyor gibi. Yardimci olur musunuz?

Hocam isterseniz derek taylor h. Z.'nin sürekli güncellenen Config'ini direkt kurun. Ben de ilk bununla başladım şu an kendi Config'imi kullanıyorum. Harika bir şey:

Git clone DTOS / DTOS · GitLab
CD dtos.
/Dtos

Bu kadar!

Tabii ilerleyen zamanlarda Haskell'i de öğrenmenizin şiddetle tavsiye ederim.

Teşekkür ediyorum deniyorum su anda.

Yeni indirdrim fakat mouse plasmaya gore cok az bunu nasıl degistirebilirim? Ayrica attigim Config dosyasinda yanlış gormuyorsam Free-form windowstu sanirim adi yani uygulamalar serbestce hareket edebiliyor, bu ozellikten dolayi o Config dosyasini istemistim. Bu arada yanlış bir bilgi olabilir xmonad hakkinda bir bilgim yok kusura bakmayin. Ayrica xmobar font yuzunden biraz gozume batiyor onun icin hazir Config bulamaz miyim? Masaustunu gosterme, wallpaper ve renk paletini degistirmek icin haskell bilmek gerekiyor sanirsam. Animasyonlar falan guzel gozukuyor bu dedigim sorunlari halledersem benim icin yeterli (sanki azicik bir şey istiyormusum gibi :D) oneriniz icin teşekkürler hocam.

Not: Freeform Windows olayini cozdum. Super + Shift ile pencere buyuklugu degisiyor. Sadece super ile de pencereye basili tutarak yerini degistirebiliyoruz. Arka planı da feh ile yaptim fakat log-out yapinca wallpaper siliniyor diye biliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı