RX 480 vs GTX 1060 Hangisini Almak Mantıklı?

Bu durumda hangisini tercih ederdiniz?

• Oy verenlerin toplamı
    16

burakmetehan

Kilopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

GTX 1060 çıktı ve testler yapıldı. Bir çok oyunda RX 480'i geçiyor.
  1. Şu an fiyatları pahalı olsa da tüm firmalar kartlarını piyasaya sürünce fiyatlarda azalma olacaktır diye düşünüyorum.
  2. Monitörümün FreeSync destekli olması beni RX 480'e yakınlaştırırken, GTX 1060'ın performansı beni cezbediyor. RX 480 CF desteği sunarken GTX 1060 SLI desteği sunmuyor. Ancak bu zamanlarda alacağım kart beni yaklaşık 2-3 sene kadar götürür diye düşünüyorum ve 2-3 sene sonra yeni seri kartlar gelince direk onlara geçerim diye düşünüyorum. Burada da CF desteği benim için anlamını yitirmiş gibi oluyor.
  3. Nvidia'nın yerine oturmuş bir düzeni var. Sürücü konusunda olsun, sunduğu teknolojiler olsun, Nvidia destekli oyunların sayısının fazla olması gibi. Tabii ki AMD'nin bu konuda birçok çalışması var: Vulkan desteği, sürücü desteğinin artması gibi.
Siz böyle durumda kalsaydınız hangisini tercih ederdiniz? Bütçem en fazla 1200-1300 civarı.

Ben olsam RX 480 tercih ederdim. Bütçe belli nede olsa. Bütçem sınırlıysa ekran kartı performansımda sınırlı olmalı , bunu kabul etmeliyim. Bazıları üstüne 300 koyar şunu alırım , bunu alırım diyor. Herkes mercedes istiyor ama yine doğana biniyoruz. En iyisini almak zorundayım diye düşünmemeli. Türkiyede yaşıyoruz sonuçta. Şahsi düşüncem budur.

Ben olsam RX 480 tercih ederdim. Bütçe belli nede olsa. Bütçem sınırlıysa ekran kartı performansımda sınırlı olmalı , bunu kabul etmeliyim. Bazıları üstüne 300 koyar şunu alırım , bunu alırım diyor. Herkes mercedes istiyor ama yine doğana biniyoruz. En iyisini almak zorundayım diye düşünmemeli. Türkiyede yaşıyoruz sonuçta. Şahsi düşüncem budur.
Fiyatlar bütçem içinde buna rağmen de Rx480 mi tercih etmeliyim

Fiyatlar bütçem içinde buna rağmen de Rx480 mi tercih etmeliyim

Nasıl bütçen içinde ? GTX 1060 1500 liradan satışa çıktı. Herkes fiyatının 1200 lira olacağını düşünüyor ama nasıl ? Tl her gün değer kaybediyor. Ayrıca fiyatı olduda düştü diyelim. RX 480 de boş durmayacak o da düşecek. Bu günlerde ekran kartı alacağım diyorsan dedigim gibi RX 480 tercih ederim. GTX 1060 olurda 1200 civarına gerilerse testleride göz önüne alarak 1060 tercih ederim. Ama 1200 liraya GTX 980 performanslı ekran kartı satarlar mı şüpheli.
Bütçem kısıtlı 50 lira bile fazlasını veremem o yüzden GTX 970 ile 1060 arasında performans veren yeni mimarili RX 480 tercihimdir.

Nasıl bütçen içinde ? GTX 1060 1500 liradan satışa çıktı. Herkes fiyatının 1200 lira olacağını düşünüyor ama nasıl ? Tl her gün değer kaybediyor. Ayrıca fiyatı olduda düştü diyelim. RX 480 de boş durmayacak o da düşecek. Bu günlerde ekran kartı alacağım diyorsan dedigim gibi RX 480 tercih ederim. GTX 1060 olurda 1200 civarına gerilerse testleride göz önüne alarak 1060 tercih ederim. Ama 1200 liraya GTX 980 performanslı ekran kartı satarlar mı şüpheli.
Bütçem kısıtlı 50 lira bile fazlasını veremem o yüzden GTX 970 ile 1060 arasında performans veren yeni mimarili RX 480 tercihimdir.
NovaBilgisayarda Gigabyte Gtx 1060 şuan 1200 civarında aynı sitede Msi Rx480 1100 civarında bu fiyatlar açısından değerlendirilirse hangisini tercih etmek mantıklı olur. Bir de Asus gibi fiyat şişiren bir firmanın kartını almam ucuz olan hangisiyse onu alırım. Marka fanboyluğum yok. Sadece Zotac almama ihtimalim çok yüksek:)

Kesinlikle RX 480. Aradaki fiyat farkı fazla ayrıca ilerde CF yapmak isteyebilirsin. Arasındaki performans farkı fazla değil ve Dx12 yaygınlaştığı zaman RX 480 ile eşit olacağını göreceksiniz. Ayrıca çözünürlük arttıkça AMD kartlar daha iyi performans gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı