Ryzen 5500 sistem oyuna girdikten sonra yeniden başlatıyor

veysel672

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
king fast
Ekran kartı
amd shaphere
Anakart
ASUS PRİME A320M-A
İşlemci
AMD Rayzen 5500
Bilgisayarım oyuna girdikten sonra kendini yeniden başlatıyor. Bilgisayarımın parçalarını yeni günceledim. 2 SSD vardı teke düşürdüm. Windows'u yeniden yükledim sıfırladım olmuyor. İşlemci AMD Ryzen 5500. anakart ASUS Prime A320M-A. Sadece işlemci ve anakartı yeniledim.

PC de 6 fan işlemci 1 fan ekran kartı 2 fan var. Güç kaynağının fanı var ama çalışıyor mu emin değilim.

Tamam denedim ve 10 saniye geçmeden kapandı PC ama CPU yüzde yüz gösteriyordu ve Power'da çalıştırdığıma eminim.

650W Gold Plus bence yeterli olur

PSU'da sorun mevcut gibi duruyor. @GFYT

PC de 6 fan işlemci 1 fan ekran kartı 2 fan var. Güç kaynağının fanı var ama çalışıyor mu emin değilim.

Tamam denedim ve 10 saniye geçmeden kapandı PC ama CPU yüzde yüz gösteriyordu ve Power'da çalıştırdığıma eminim.

650W Gold Plus bence yeterli olur.

PSU sıkıntılı, degistirdigin vakit sorun cozulur.

Cooler Master V650 Gold Plus daha önceden de durduk yere yandığından dolayı garanti değişim yapmıştı şimdi tekrar yazacağım mecburi gene sıkıntılı vermişler galiba.

SFX serisi saglam modeldir aslında, boyle bir arıza vermesi sasırttı beni. Gonderin garantiye, fason marka 650W sandım psunuzu.

SFX serisi saglam modeldir aslında, boyle bir arıza vermesi sasırttı beni. Gonderin garantiye, fason marka 650W sandım psunuzu.

Tamam teşekkürler sizleri durumla ilgili bilgilendireceğim.

Güç kaynağından kaynaklı olduğuna emin değilim başka şekillerde de öğrenmenin yolu var mı ya da yukarıdaki PC özeliklerine bakın bir acaba yenisi gelene ya da garantiye gönderene kadar 350wat kullansam olur mu?

Gönderdim incelediler güç kaynağında değil SSD de dediler SSD'yi M.2'ye çıkarttılar eskileri söktüm gene aynı çözdük demişlerdi gene sıkıntı yaşadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı